اخبار

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از اعطای تسهیلات 10 میلیارد ریالی این بانک به برگزیدگان جشنواره تعاونی های برتر سال 99 خبر داد

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از اعطای تسهیلات 10 میلیارد ریالی این بانک به برگزیدگان جشنواره تعاونی های برتر سال 99 خبر داد
حجت اله مهدیان، مدیر عامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به عنوان جوان‌ترین بانک دولتی در آغاز دوازدهمین سال فعالیت خود قرار دارد و با بهره مندی از 4500 نفر نیروی انسانی و 450 واحد بانکی در سراسر کشور خدمات عمومی و تخصصی بانکداری را به تعاونگران و کارآفرینان ارائه می دهد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حجت اله مهدیان به برگزاری جشنواره تعاونی های برتر سال جاری در هفته پیش رو اشاره نمود و گفت: به برگزیدگان جشنواره تعاونی های برتر سال 99 تسهیلات 10 میلیارد ریال با نرخ سود 15 درصد تعلق می گیرد.
وی با اشاره به لزوم تقویت سرمایه بانک گفت: مقرر بوده سرمایه اولیه بانک طی سال های اولیه پس از تاسیس سالیانه افزایش یابد که این مهم انجام نشده و با تلاش های صورت پذیرفته طی چهار سال اخیر افزایش سرمایه بانک به میزان 10 هزار میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت که تاکنون به مرحله تخصیص نرسیده است.
مهدیان سرمایه اسمی و کنونی بانک به میزان 26 هزار میلیارد ریال را ناکافی دانست و گفت: افزایش سرمایه از محل تجدید دارایی ها اثر کیفی ندارد و برای تقویت بانک به لحاظ توان اعطای تسهیلات، تزریق منابع مالی به بانک ضروری و حیاتی به نظر می رسد.  
مدیر عامل بانک توسعه تعاون، پذیرش سپرده و حفاظت از سپرده های مردمی را از الزامات و انجام وظایف بانکداری اعلام نمود و گفت: بانکداری توسعه ای با اتکای صرف به سپرده های مردمی قابل انجام نمی باشد و حمایت واقعی از تعاونی ها در صورتی قابل تحقق است که منابع مناسبی از سوی دولت برای توانمندسازی تعاونی ها به چرخه تسهیلاتی بانک اختصاص یابد.

وی افزایش منابع سپرده ای بانک توسعه تعاون به 250 هزار میلیارد ریال را حاصل اعتماد عموم مردم به بانک و تلاش و زحمات همکاران بانک اعلام نمود و گفت: منابع سپرده ای بانک از سال 94 تا کنون ده برابر شده است.

مهدیان در خصوص برنامه های تسهیلاتی بانک نیز گفت: طی سال جاری مقرر است ماهیانه 17500 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردد که بر این اساس آمار تسهیلات پرداختی بانک طی دوازده ماه سال 99 از 210 هزار میلیارد ریال فراتر خواهد رفت.
وی همچنین مسیر همکاری بانک و تعاونگران را در مسیر دو طرفه توصیف نمود و افزود: چنانچه تعاونی ها مراودات بانکی خود را بر محوریت بانک توسعه تعاون به پیش ببرند، ظرفیت های بیشتری برای بانکداری توسعه ای قابل انجام است.

 
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید