اخبار

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در تفت برگزار شد

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی با موضوع  پیشگیری از اعتیاد در تفت برگزار شد
مهم ترین مهارت در اعتیاد نه گفتن است و والدین می بایست مهارت نه گفتن را به فرزندان خود آموزش دهند. زیرااین موضوع باعث ایجاد اطمینان در جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر می گردد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت: کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته تعاون  باحضور ستوان یکم محمدصادق آخوندی و ستوان دوم علیرضا محمودی و جمعی از کارگران شرکت کاشی یزدسرام کویر در این شهرستان در محل شرکت برگزار شد.

آخوندی در این کارگاه آموزشی ضمن خیرمقدم و قبولی عزاداری ها و توجه به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در این دوره مهمترین وظیفه شرعی و قانونی هر انسانی است گفت: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

همچنین وی عنوان کرد: مهم ترین مهارت در اعتیاد نه گفتن است و والدین می بایست مهارت نه گفتن را به فرزندان خود آموزش دهند. زیرااین موضوع باعث ایجاد اطمینان در جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر می گردد.
وی درادامه گفت: تقویت زیر ساختهای مبارزه با مواد مخدر اعم از افزایش مهارتهای زندگی، ایجاد نشاط و شادابی، گسترش امکانات تفریحی و غیره بعنوان زیر بنای روشهای زندگی در هر جامعه می تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: بدون تردید مصرف مواد مخدر در جامعه یکی از اصلی‌ترین معضلات اجتماعی است؛ بنابراین اجرا و استقرار برنامه‌های ارتقایی و پیشگیرانه بیش از پیش احساس می‌شود چرا که اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی ، خصوصی و خانوادگی را تهدید کند.

در پایان حاضرین در جلسه سوالاتی مطرح و جناب آخوندی به سوالات پاسخ دادند وجلسه راس ساعت مقرر به پایان رسید.

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید