اخبار

تفاهم‌نامه همکاری وزارت کار و بنیاد شهید امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری وزارت کار و بنیاد شهید امضا شد
همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویژه در حوزه اشتغال،تسهیل فرایند استفاده از ظرفیت های فعال بازار کار، تامین یارانه دستمزد و یارانه های مشوق بیمه ای با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران در دستور کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار دارد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،محمد شریعتمداری با بیان این مطلب در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه از ظرفیت قانونی در حوزه اشتغال و درمان برای خدمات دهی به ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا استفاده خواهد شد.
شریعتمداری همچنین تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران می توان از ظرفیت ایجاد تشکل های تعاونی برای تولید اجناس و کالاهای داخلی بهره برد و زمینه عرضه محصولات آنان را فراهم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد؛ امضای این تفاهمنامه منشاء خیر و برکت و جبران زحمات و تلاش های ایثارگران باشد.
سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دراین مراسم اظهار داشت:‌20 هزار شهید خدمت، توسط جامعه کارمندی و در دولت طی 40 سال گذشته تقدیم انقلاب شده  است.
به گفته وی موضوعات اشتغال، مسکن و درمان جامعه ایثارگری در اولویت قرار دارد و در این زمینه سه کارگروه در بنیاد شهید تشکیل شده تا برای این مسائل راه‌حل‌هایی ارائه کنند.
اوحدی گفت: در تفاهم‌نامه امروز، زمینه اشتغال پایدار و تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی، آموزش مهارت و کارآفرینی برای ایثارگران و فارغ‌التحصیلان ایثارگر و درمان جامعه ایثارگری در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، مراکز درمانی و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی می‌توانند طرف قرارداد بیمه دی که عهده‌دار بیمه تکمیلی ایثارگران است قرار گیرد و خدمات درمانی بهتری به ایثارگران و خانواده‌های آنها ارائه کند.
در این مراسم، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت: در قوانین کشور، به ایثارگران و خانواده‌های آنان توجه ویژه ای شده و در سال‌های اخیر ابزارها و شرایط مناسبی برای حمایت از اشتغال ایثارگران بوجود آمده است.
وی افزود : برای ایجاد کسب و کارهای جدید و تأمین سرمایه در گردش، استخدام نیروهای ایثارگر و جانباز در بنگاه‌هایی که از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کرده‌اند در اولویت قرار دارند.
منصوری تصریح کرد: در بخش تعاون نیز  بندهای تشویقی برای شرکت‌های تعاونی در نظر گرفته شده  است که ایثارگران و جانبازان با اولویت به کار گرفته شوند.
به گفته وی، جامعه هدف این تفاهم‌‌نامه ایثارگران و خانواده‌های آنها هستند که می‌توانند از تسهیلات قانونی اشتغال و مهارت‌آموزی استفاده کنند.

همچنین پاکدل نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران  در این مراسم نیز اظهار امیدواری کرد با امضای این تفاهمنامه ،زمینه اشتغال ایثارگران و خانواده‌های آنان و کمک از خدمات درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوش سازمان تأمین اجتماعی فراهم شود.
از جمله اهداف این تفاهم نامه  که در قالب 10 ماده‌ و 41 بند به امضا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید می توان به «کمک به تأمین اشتغال ایثارگران جویای کار با استفاده از ظرفیت‌های موجود در دو دستگاه»، «کمک به اشتغال پایدار شاغلین کسب‌وکارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های موجود» و «تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور از طریق توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه‌ها» اشاره کرد.

۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید