اخبار

دومین جلسه بررسی مسائل و مشکلات مسکن کارگری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد

دومین جلسه بررسی مسائل و مشکلات مسکن کارگری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد
جلسه ویدئو کنفرانس درخصوص مسکن کارگری با حضور مدیرکل و معاون اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی، مدیرکل سازمان بازنشستگی کشوری و تشکلات کارگری برگزار شد.

در این نشست که اعضای کارگروه مسکن کارگری و مدیران اموراجتماعی استان های سراسرکشور نیز حضورداشتند ضمن تبیین تفاهم نامه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، اقدامات، انتظارات و فرآیند ساخت مسکن برای کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در این نشست گفت: عطف به مستندات قانونی به ویژه اصل ٣١ قانون اساسی و نیز ماده ١٤٩ قانون کار و آیین نامه اجرایی آن در موضوع مسکن کارگری و همچنین تاکید رئیس جمهور و اهتمام ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، تفاهم نامه مشترک میان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی با هدف ایجاد ٢٠٠ هزار واحد مسکونی برای کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در دی  ١٣٩٨ منعقد شد.

ابراهیم صادقی فر خاطرنشان کرد: این معاونت، مسئولیت راهبری، هماهنگی، انسجام بخشی و تنظیم بخش های متعدد و پیشبرد تفاهم نامه را بر عهده دارد.

وی بر جلب مشارکت همه جانبه شرکای اجتماعی حوزه کار و تعیین ساز و کار اجرایی طرح‌هایی مانند تامین مسکن کارگران و بازنشستگان تاکید کرد. 

صادقی فر با تشریح مدل های نه گانه این معاونت در تامین مسکن کارگران و سایر اقشار جامعه هدف  ، هدفمند کردن مساعدت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ارتقای شاخص دستیابی به مسکن و عدالت اجتماعی را ضروری دانست.

مقرر شد در آینده نزدیک سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی برای کارگران جامانده که نتوانسته اند در این سامانه ثبت نام کنند نیز از مزایای این طرح استفاده کنند.

مسکن کارگری

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید