اخبار

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

فعالیت 29 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی در استان یزد/ سال گذشته بیش از 2 هزارنفر از طریق کاریابی ها مشغول به کار شدند

به کارگماری توسط کاریابی های استان یزد
در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد 2572نفر کارجو در این دفاتر ثبت نام داشته اند که از این تعداد 1900 نفر مرد و 672 نفر زن هستند و 635 نفر از ثبت نام شدگان مشغول به کار شده که 515 نفر مرد و 120 نفر زن می باشند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد‌ گفت: در سال گذشته 2 هزار و 396 نفر از طریق مراکز کاریابی غیر دولتی در استان یزد به کارگمارده شدند.

تشکری بیان داشت: از مجموع 2 هزار و 396 نفر اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی غیر دولتی استان یزد در سال 98، هزار و 801 نفر مرد و 595 نفر زن بودند که از این تعداد739 نفر زیر دیپلم، 843 نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم، و 814 نفر دارای مدرک بالاتر از دیپلم بودند.

تشکری همچنین اضافه نمود: در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد 2572نفر کارجو در این دفاتر ثبت نام داشته اند که از این تعداد 1900 نفر مرد و 672 نفر زن هستند و 635 نفر از ثبت نام شدگان مشغول به کار شده که 515 نفر مرد و 120 نفر زن می باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که هدایت شغلی متناسب با سلایق، تخصص کارجویان و ظرفیت‌های استان، مهم‌ترین رسالت مراکز کاریابی است، افزود: با توجه به تغییراتی که در بازار کار شاهد آن هستیم جامعه کسب و کار نیازمند تعریف فرصت‌های شغلی جدید بر اساس ظرفیت‌های استان است.

تشکری با تأکید بر این که کاریابی‌ها باید ارتباط خوبی با صنعت، خدمات و بازار کار داشته باشند، بیان کرد: مراکز کاریابی موظفند متناسب با نیاز روز و بازار کار، به روز و کار آمد باشند و خدمات جدید ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: مؤسسه‌های کاریابی باید ضمن توجه به کمیت و آمار با تلاش بیشتر، توجه به کرامت انسانی، کسب مهارت و تخصص با جلب اعتماد مردم خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند.

وی افزود: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود.

لازم به ذکر است در استان یزد 29 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی داخلی اعم از فیزیکی و الکترونیکی زیر نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است. 11 دفتر کاریابی در مرکز استان و 8 دفتر در سایر شهرستانها فعالیت دارند و 9 موسسه به صورت مجازی در این حوزه خدمات ارائه می دهند.


کاریابی ها
کاریابی ها

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید