اخبار

زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه:

دومین عامل فوت در ایران حوادث ناشی از کار است/ صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت روحی و روانی کارگران در اولویت بازرسان کار است

دومین عامل فوت در ایران حوادث ناشی از کار است/ صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت روحی و روانی کارگران در اولویت بازرسان کار است
بیشترین تعداد حادثه شغلی به تفکیک عامل حادثه در سال گذشته، به ترتیب به علت «سقوط کردن و لغزیدن» با 66 درصد و سپس در اثر« برخورد با اشیا و تجهیزات» با 34 درصد و مربوط به آقایان بوده است .

جلسه کارگروه ارتقای ایمنی کارگاههای ابرکوه در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور عباس مهری معاون فرماندار، ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، محمودی بازرس کار و برخی از کارفرمایان تشکیل شد .

ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه در این نشست به بیان آماری تعداد کارگاه های فعال و کارگران شاغل در  صنایع مختلف شهرستان و تشریح مشکلات و معضلات موجود در بحث ایمنی کارگاه ها پرداخت.

زارع ضمن ارائه آماری از حوادث ناشی از کار در 20 سال گذشته شهرستان خاطر نشان کرد: بیشترین حادثه شغلی در شهرستان ابرکوه در سال 98 به ترتیب مربوط به فعالیت صنعت (تولید) ، معدن ، ساختمان و حمل و نقل بوده و بیشترین تعداد حادثه شغلی به تفکیک عامل حادثه در سال گذشته، به ترتیب به  علت «سقوط کردن و لغزیدن» با 66 درصد و سپس در اثر« برخورد با اشیا و تجهیزات» با 34 درصد و مربوط به آقایان بوده است .

وی اذعان کرد: سومین عامل مرگ و میر در جهان و دومین عامل مرگ و میر در ایران بعد از تصادفات، حوادث ناشی از کار است،  از این رو بزرگترین دغدغه حوزه کاری روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت روحی و روانی کارگران می باشد.

ابرکوه

این مقام مسئول هدف از تشکیل این کارگروه را ارتقاء فرهنگ عمومی ایمنی، ایمن سازی محیط کار، ارتقای بهره وری وکاهش حوادث ناشی از کارو در نهایت صیانت از نیروی کار و منابع مادی کشور دانست.

پس از آن محمودی بازرس کار اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه، فرهنگ سازی ایمنی از طریق آموزش کارگران وکارفرمایان را اولویت اول این اداره دانست و به علل بروز حوادث ناشی از کار و بیماری های شغلی و تشریح صدمات و عواقب جبران ناپذیر آنان پرداخت .

وی ضمن توضیحاتی پیرامون مشاغل سخت وزیان آور و نحوه ارزیابی آنها، تصاویری از تعدادی حوادث ناشی از کار به وقوع پیوسته درکارگاههای شهرستان ابرکوه که منجر به فوت کارگران شده بود درمعرض دید مدعوین قرارداد.

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید