اخبار

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

طرح طبقه بندی مشاغل توسط شرکت های تامین نیرو باید اجرا شود/ الزام شرکتهای غیربومی تامین نیرو به داشتن دفتر و اخذ صلاحیت در دستور کار است

انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی استان یزد
یکی از اهدافی که دنبال می کنیم این است که شرکت های غیربومی تایید صلاحیت خود را از اداره کل تعاون، کار استان نیز بگیرند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با رئیس انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی استان دیدار و گفتگو کرد.

تشکری در این نشست با بیان اینکه برخی از شرکت های خدماتی از دیگر استان ها برنده مناقصه تامین نیرو برای دستگاه های دولتی و خصوصی در استان می شوند گفت: بسیاری از این شرکت ها فاقد دفتر جهت پاسخگویی به مراجعات کارگران به کار گرفته شده هستند و در مواردی که کارگر با شرکت دچار مشکل می شود روند رسیدگی و شکایت از شرکت برایش سخت و طولانی می شود.

وی ادامه داد: بسیاری از شرکت های تامین نیرو طرح طبقه بندی مشاغل را رعایت نمی کنند و حقوق کارگران را تضییع می کنند که این موضوع باید مرتفع گردد.

تشکری- انجمن صنفی شرکت های تامین نیرو

الزام شرکتهای غیربومی تامین نیرو به داشتن دفتر و اخذ صلاحیت در دستور کار است

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه با همکفری و تعامل انجمن و این اداره کل باید حضور شرکت های غیربومی در استان قاعده مند و قانون مند شود افزود: داشتن دفتر در استان و همچنین انتشار آگهی تغییرات در روزنامه رسمی و انتقال شرکت به مکانی که در مناقصه آن برنده شده است باید یکی از اولویت های قابل پیگیری این نشست باشد.

وی ادامه داد: یکی از اهدافی که دنبال می کنیم این است که شرکت های غیربومی تایید صلاحیت خود را از اداره کل تعاون، کار استان نیز بگیرند.

در این نشست پیرامون مباحث سخت و زیان آور، مزایا کارگران، تامین نیرو برای برخی از شرکت های تولیدی و تعامل دو جانبه مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی تبادل نظر شد.

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید