اخبار

ناصر زارع، رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه:

تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان ابرکوه/ مهمترین و برجسته ترین استراتژی برای حل مشکل بیکاری در شهرستان، توسعه مشاغل خانگی است

تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان ابرکوه/ مهمترین و برجسته ترین استراتژی برای حل مشکل بیکاری در شهرستان، توسعه مشاغل خانگی است
دستاوردهای مورد انتظار ما در این طرح افزایش سهم مشاغل خانگی توسعه یافته در اقتصاد منطقه، ایجاد اشتغال پایدار، اتصال پایدار صاحبان مشاغل خانگی به بازار، توانمندی متقاضیان و کاهش وابستگی به تسهیلات خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: نشست بررسی روند اجرای الگوی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با حضور کاظمی نسب فرماندار ابرکوه، زارع رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی، مدیر اجرائی طرح مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان و نمایندگان دستگاههای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ابرکوه برگزار شد.

در این جلسه ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن ارائه گزارش و آماری از صدور مجوزهای مشاغل خانگی و تسهیلات پرداخت شده و اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: این طرح از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال می باشد که در راستای قرارداد همکاری دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد واسطه ای و توسعه‌ای برای ایجاد 40 هزار شغل خانگی در کشور و 1800 نفر در استان یزد اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای مورد انتظار ما در این طرح افزایش سهم مشاغل خانگی توسعه یافته در اقتصاد منطقه، ایجاد اشتغال پایدار، اتصال پایدار صاحبان مشاغل خانگی به بازار، توانمندی متقاضیان و کاهش وابستگی به تسهیلات خواهد بود.

در ادامه بهروز اسلامی مدیر مرکز مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی استان یزد ضمن اشاره به جزییات طرح گفت: هدف طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی»، اجرای فرایند مشاغل خانگی به شیوه سنتی نبوده و به دنبال اعطای تسهیلات نیست، بلکه به دنبال افزایش اشتغال پایدار و اتصال کسب و کارهای خانگی به بازارهای هدف است.

اسلامی همچنین مهم ترین مزیت طرح فوق را اتصال به بازار، شبکه سازی، ایجاد زنجیره ارزش در مشاغل خانگی، توسعه رشته های نوین، و کمک به رشد برندهای استانی و تبدیل آنها به برند ملی عنوان کرد.

مدیر مرکز مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی استان یزد ، بررسی، شناسایی و اولویت بندی مزیت‌های بومی و منطقه‌ای را مرحله اول این طرح برشمرد و گفت: در این مرحله ظرفیت‌ها و مزیت‌های بومی و منطقه‌ای شناسایی شده و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برقرار گردیده و افراد جهت ثبت نام در سامانه طرح مشاغل خانگی هدایت خواهند شد.

پس از آن کاظمی نسب فرماندار ابرکوه ضمن اشاره به فرصت های شغلی پیش رو در شهرستان گفت: رفع موانع و مشکلات، تکمیل و راه‌اندازی واحدهای تولیدی در دست اجرا و تکمیل ظرفیت صنایع فعال، افزون بر هزار فرصت شغلی جدید در سال جاری در شهرستان ابرکوه ایجاد می‌کند که با تحقق این اهداف، نرخ بیکاری این شهرستان تقلیل می‌یابد.

وی ادامه داد: دلایلی از جمله سن و سال، مدرک تحصیلی، جنسیت و وضعیت خانوادگی افراد باعث می شود که همه افراد جویای کار نتوانند به فرصت های شغلی پیش رو معرفی و مشغول به کار شوند، از این رو سامان بخشیدن و بروز رسانی کسب و کارهای خانگی ضرورت بسیاری دارد و توسعه کسب و کارهای کوچک خانگی با اشتغال زایی و نوآورى در ارایه محصول یا خدمات، باعث تنوع و دگرگونى زیادى در اجتماع و اقتصاد هر کشوری می شود.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید