اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

کارفرمایان استان یزد در سامانه جامع روابط کار ثبت نام نمایند/ حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است

کارفرمایان استان یزد در سامانه جامع روابط کار ثبت نام نمایند/ حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است
رایزنی هایی جهت تغییر مکان تشکیل جلسات حل اختلاف صورت گرفته که مکان مناسبی در خور شأن حاضرین آماده گردد که به زودی اطلاع رسانی می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با هئیت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست صمیمی و دوستانه هریک از اعضا پیشنهادها، ایده ها و انتقادهای خود را بیان کردند.

حجت رئیس این انجمن گفت: مکان تشکیل جلسات حل اختلاف استان مناسب  نیست و نیاز به تغییر مکان احساس می شود. همین طور یکی از مشکلات بسیاری کارفرمایان عدم دریافت برگ ابلاغ و در نتیجه عدم حضور آنها در جلسات هیئت های تشخیص و حل اختلاف است که منجر به صدور رای و احیانا تضییع حق کارفرمایان می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از اعضاء هیئت های حل اختلاف در جلسات حضور نمی یابند خواستار پیگیری جهت حضور حداکثری نمایندگان بخش های مختلف در این هیئت ها شد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان با بیان اینکه تشکل های متعددی در حیطه کار و تولید استان مشغول به کار هستند گفت: تشکل ها در متن قانون قرار دارند. 70 انجمن صنفی در حوزه صنعت و حرف وجود دارد که برآیند آن هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان است که همه مشاغل را در بر می گیرد و یکی از بی حاشیه ترین تشکل در استان به حساب می آید.

وی با بیان اینکه یکی از مباحثی که در طول سالیان گذشته این تشکل دنبال کرده، بحث زمین و ساخت مسکن برای کارگران است گفت: خوشبختانه این مسئله در استان با پیگیری های مکرر انجمن در حال به سرانجام رسیدن است و اینها حداقل انتظارات برای یک کارگر است. کارهای زیادی می شود برای کارگران انجام داد که این انجمن آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

حجت همچنین خواستار وحدت رویه در صدور رأی های صادره توسط هیئت های تشخیص و حل اختلاف استان در پرونده های مشابه شد.

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این دیدار کارفرمایان را سرمایه های معنوی و مادی خوبی برای استان برشمرد و افزود: حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه به دنبال کاهش زمان رسیدگی پرونده ها در هیئت های تشخیص و حل اختلاف استان هستیم گفت: رایزنی هایی جهت تغییر مکان تشکیل جلسات حل اختلاف صورت گرفته که مکان مناسبی در خور شأن حاضرین آماده گردد که به زودی اطلاع رسانی می شود.

وی گفت: تا عیدنوروز امیدواریم بتوانیم در عرصه خدمت رسانی به جامعه کار وتلاش استان تغییرات چشم گیری را انجام دهیم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه های آنلاین به خصوص سامانه جامع روابط کار خدمت رسانی سریعتر و بهتر صورت می گیرد گفت: کارفرمایان محترم برای اطلاع از ابلاغ های شکایت کارگران برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. با ورود کارفرمایان در این سامانه مشکل ابلاغ و احتمالا عدم دریافت ابلاغیه حل می شود. طرفین دعوی می توانند هر لحظه پرونده خود را رصد کنند که در چه مرحله ای قرار دارد.

وی با بیان اینکه سامانه جامع روابط کار به یاری همکاران ما در اداره های شهرستان ها می آید گفت: با برگزاری جلسات به صورت آنلاین زمان رسیدگی ها و همین طور کمبود نیروی انسانی ما در این حوزه جبران می شود و تلاش می کنیم تا زمان رسیدگی های کاهش یابد.


نشست با انجمن صنفی کارفرمایان
نشست با انجمن صنفی کارفرمایان
نشست با انجمن صنفی کارفرمایان
نشست با انجمن صنفی کارفرمایان

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید