اخبار

آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال استان یزد خبر داد:

اجرای طرح آمایش 15 و هویت 14 برای اتباع خارجی مقیم یزد/8 دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی اقدام به صدور و تمدید پروانه کار اتباع خارجی می نمایند

اجرای طرح آمایش 15 و هویت 14 برای اتباع خارجی مقیم یزد/8 دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی اقدام به صدور و تمدید پروانه کار اتباع خارجی می نمایند
جهت تامین نیاز کارفرمایان متقاضی خدمات اتباع خارجی و استفاده صحیح از توان نیروی کار و با هدف قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع خارجی، پروانه کار اتباع فوق الذکر توسط 8 دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان صادر و تمدید می گردد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از آغاز اجرای همزمان طرح آمایش 15 و صدور و تمدید پروانه کار موقت (کارت کار) اتباع افغانستانی و همچنین طرح هویت 14 و صدور وتمدید پروانه کار موقت اتباع عراقی  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح براساس دستورالعمل ارسالی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای اتباع افغانستانی دارنده کارت آمایش 14 و همچنین اتباع عراقی دارنده کارت هویت 13 که در سنین 17 تا60 سال باشند اجرا می شود.

مدیرکارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بیان نمود: هزینه صدور پروانه کار موقت 5 میلیون ریال و برای تمدید 3 میلیون و500 هزار ریال برای مدت یکسال جهت واریز به حساب خزانه تعیین شده است.

آیت اللهی افزود: جهت تامین نیاز کارفرمایان متقاضی خدمات اتباع خارجی و استفاده صحیح از توان نیروی کار و با هدف قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع خارجی، پروانه کار اتباع فوق الذکر توسط 8دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان صادر و تمدید می گردد.

آیت اللهی خاطر نشان کرد: براساس ماده 181 قانون کار و بندج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون پروانه کار (کارت کار) و یا اتباع بیگانه را در فعالیتی به غیر از آنچه در پروانه کار آنها ذکر شده را بکار گیرند مجرم محسوب گردیده و به پرداخت جریمه 3184045ریال برای هر روز بکارگیری غیرمجاز و همچنین مجازات حبس از 91 تا 180 روز محکوم می شوند.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید