اخبار

اعطای تندیس ورزش زورخانه ای به عماد تشکری/ نشاط اجتماعی جامعه کار و تولید استان از اولویت هاست

دیدار تشکری با دبیر هیئت ورزشهای باستانی
ورزش کارگری استان در مسابقات کشوری و جهانی توانسته رتبه های ممتازی را در رشته های مختلف ورزشی کسب کند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد جعفرپور دبیر فدراسیون ورزش های زورخانه ای کشور با عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد.

جعفرپور در این نشست گفت: ورزش باستانی یزد از لحاظ جایگاه ملی بعد از کردستان و خراسان رضوی در مکان سوم قرار دارد که برای جذب مخاطب و گسترش آن بیش از همه به فرهنگ سازی، تأمین زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی نیاز است.

وی ادامه داد: این رشته که همراه با ارزش‌های معنوی است، نقش مهمی در جذب نوجوانان و جوانان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و در مقابله با جنگ نرم دشمنان دارد و برای توسعه این رشته باید فعالیت‌های بیشتری برای جذب جوانان و نوجوانان انجام شود.

 جعفر پور با اشاره به اینکه ورزش زورخانه‌ای در ایران قدمت سه هزار ساله دارد گفت: سابقه زورخانه خیابان قیام یزد به حدود ۷۰۰ سال می‌رسد. در یزد حدود یکصد زورخانه  فعال داریم که چهار هزار باستانی‌کار در رده‌های مختلف سنی در آن فعالیت دارند.

جعفرپور با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: ورزشکاران این رشته با تهیه بسته های معیشتی به تأسی از مولی علی(ع) به یاری نیازمندان در استان و کشور پرداختند.

تشکری نیز در این دیدار گفت: ورزش کارگری استان در مسابقات کشوری و جهانی توانسته رتبه های ممتازی را در رشته های مختلف ورزشی کسب کند.

وی با بیان اینکه استان یزد با دارا بودن 11 مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران نگاه ویژه ای به نشاط، شادابی و سلامتی کارگران دارد گفت: مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران واقع در بلوار 22 بهمن یزد، دارای یک گود زورخانه با تمامی امکانات رفاهی است که در طول سال فعال و مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر اینکه سلامتی و شادابی جامعه کار و تلاش استان از اولویت های این مدیریت است تصریح کرد: در راستای ایجاد نشاط اجتماعی به خصوص در ایام کرونا که جامعه بدان نیازمند است اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آماده هرگونه همکاری با هیئت های ورزشی است.

لازم به ذکر است در پایان این نشست تندیس ورزش زورخانه ای به عماد تشکری اعطا شد.

دیدار هیئت ورزش زورخانه ای با عماد تشکری

 

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید