اخبار

دهقان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خاتم:

بازرسی از کارگاه ها جهت کاهش حوادث ناشی از کار در خاتم شدت می گیرد

بازرسی از کارگاه ها جهت کاهش حوادث ناشی از کار در خاتم شدت می گیرد
لزوم استقرار مسئولین ایمنی در کارگاههای پرخطر به خصوص جایگاههای سوخت نیز می تواند به کاهش حوادث ناشی از کار کمک شایانی نماید.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه کارگروه ارتقاء ایمنی در کارگاههای شهرستان خاتم با حضور نماینده دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی وسایر اعضا برگزار شد.

در این جلسه دهقان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاتم با تجلیل از همکاری دستگاه های وظیفه مدار در بحث ایمنی کارگاهها برلزوم رعایت اصول و قوانین ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت و ایجاد محیط کار ایمن جهت افزایش بهره وری و کارایی کارگران و همچنین رضایت کارگران در محیط کار شد.

دهقان ضمن اشاره به تشکیل تیم گشت مشترک بازرسی از کارگاه های شهرستان افزود: تیم گشت مشترک، بازرسی از کارگاههای ساختمانی و همچنین سایر کارگاهها سطح شهرستان را برای ارتقاء ایمنی جهت کاهش حوادث ناشی از کار قرار در دستور کار خود قرار می دهد.

وی بیان نمود: لزوم استقرار مسئولین ایمنی در کارگاههای پرخطر به خصوص جایگاههای سوخت نیز می تواند به کاهش حوادث ناشی از کار کمک شایانی نماید.

گفتنی است مطابق قانون، کارفرمایان در تمام کارگاههای بالای 25نفر مکلف به بکارگیری یک مسئول ایمنی مورد تائید اداره بازرسی کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هستند.

لازم به ذکر است در پایان این نشست سایر اعضا کارگروه متشکل از نماینده دادستان، شبکه بهداشت، اداره صمت، سازمان نظام مهندسی، جهاد کشاورزی و جایگاههای سوخت هر یک به بیان نقطه نظرات پیرامون ارتقاء ایمنی در کارگاههای سطح شهرستان و کاهش حوادث ناشی از کار پرداختند.

 

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید