اخبار

تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کمیته ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی شهرستان اردکان

تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کمیته ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی شهرستان اردکان
هدف از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را پایدار سازی کسب و کارهای خانگی، توسعه ظرفیت اشتغالزایی، افزایش درآمد خانوارها و سوق دهی اقتصاد غیر رسمی به سمت اقتصاد رسمی برشمرد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان: طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» در جلسه کمیته ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی شهرستان اردکان با حضور فتاحی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی اردکان، مدیر اجرائی طرح مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان و نمایندگان دستگاههای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات شهید حنیف زاده فرمانداری اردکان برگزار شد.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی است که سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل گر در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را به صورت هدفمند اجرا کند. 
محمد فتاحی رئیس اداره تعاون ،کارو رفاه اجتماعی شهرستان اردکان هدف از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را پایدار سازی کسب و کارهای خانگی، توسعه ظرفیت اشتغالزایی، افزایش درآمد خانوارها و سوق دهی اقتصاد غیر رسمی به سمت اقتصاد رسمی برشمرد.
وی با توجه به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کشور در حال اجراست اضافه کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال است که با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی به عنوان نهاد توسعه‌ای در سال جاری اجرا می‌شود و در سامانه مشاغل خانگی خدماتی همچون مشاوره، آموزش، طراحی، تولید، بسته‌بندی، بازارسازی، بازاریابی و اتصال به بازار و فروش برای صاحبان این مشاغل در نظر گرفته شده است.
در پایان محمد فتاحی با اشاره به وجود پتانسیل‌های شهرستان در زمینه‌های مشاغل خانگی اظهار امیدواری کرد درسال جهش تولید با اجرای طرح توسعه ملی مشاغل خانگی در اردکان شاهد رشد وشکوفایی این مشاغل باشیم.
۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید