اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

متقاضیان دریافت تسهیلات ناشی از کرونا تا پنجم مرداد فرصت دارند ثبت نام نمایند/ معرفی 4359 طرح جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل

دریافت تسهیلات کرونا
294 طرح توانسته اند از طریق بانک های عامل مبلغ 130 میلیارد ریال تسهیلات اخذ نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: واحدهای کسب و کارهایی آسیب دیده ناشی از کرونا فقط تا پنجم مرداد فرصت دارند با ورود به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir درخواست خود را به ثبت برسانند.

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در رابطه با این خبر گفت: در استان یزد 19 هزار و 770 کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد تاکنون 4359 واحد صنفی آسیب دیده از کرونا نیز برای دریافت تسهیلات 12درصدی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که انتظار است بانک‌ها در این راستا تلاش مضاعفی به کار گیرند.

وی اضافه نمود: 294 طرح توانسته اند از طریق بانک های عامل مبلغ 130 میلیارد ریال تسهیلات اخذ نمایند.

تشکری از صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا خواست تا با استفاده از فرصت باقیمانده درخواست خود را به ثبت برسانند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اضافه کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه جدیدی برای آن دسته از صنوف که بیمه ندارند نیز داشته که بر مبنای آن این افراد به ازای هر نفر کارگر می‌توانند ۸۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه دریافت کنند.

تشکری ادامه داد: کل تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی متضرر از کرونا در کشور ۴۰۰ هزار میلیارد ریال است که سهم استان 9260 میلیارد ریال است که این رقم معادل 2.32 درصد است.

رسته های شغلی که شامل دریافت تسهیلات کرونا می شوند

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی مرتبط اطلاع رسانی را در این زمینه برای متقاضیان انجام دهند عنوان نمود: ۱۳ رسته شغلی به جز بخش کشاورزی مشمول دریافت تسهیلات کرونا بودند که اخیرا رسته کشاورزی نیز به رسته های قبلی اضافه شده است.

تشکری خاطرنشان کرد: صاحبان کارگاه‌هایی که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی هستند و برای آن‌ها بر اساس کد بیمه کارگاهیِ شناسایی‌شده پیامک ارسال شده، در بخش تسهیلات کرونا سامانه کارا اطلاعات خود را تکمیل ‌کنند و پس تأیید از دستگاه اجراییِ تخصصی، به یکی از 17 بانک عامل یا موسسه اعتباری غیربانکی مشخص‌شده در استان یزد برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا در استان یزد شامل حوزه حمل و نقل مسافر، حوزه گردشگری، رستوران‌ها، مراکز بهداشتی، صنایع دستی، مجتمع‌های آموزشی و فرهنگی، باشگاه‌های ورزشی، مراکز آجیل و خشکبار، مراکز تولید کیف و کفش، دفاتر خدمات مسافری و حمل و نقل درون شهری می باشد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر امکان رسته فعالیت فروش خرده و عمده گل، گل فروشی و فروش ماهی تزئینی زنده آکواریوم در رسته چهاردهم برای متقاضیان امکان پذیر است و صاحبان این کارگاه ها نیز می توانند از تسهیلات کرونا بهره مند شوند.

۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید