اخبار

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل شرکت های تعاونی برای تحقق شعار سال

بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل شرکت های تعاونی برای تحقق شعار سال
شرکت تعاونی ها دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی هستند و می توانند یاری گر ما برای تحقق شعار سال و ایجاد فرصت اشتغال در استان و از همه مهمتر در جهت توزیع عادلانه ثروت و کاهش اختلاف طبقاتی نقش داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست هم اندیشی تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با برخی از اعضای اتحادیه تعاونی های صادرکنندگان استان یزد برگزار شد.

در این نشست حاضرین به معرفی این اتحادیه و ظرفیت ها و پتانسیل های آن پرداختند.

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این دیدار بر لزوم حمایت از تعاونی های استان اشاره کرد و افزود: کرونا باعث شده است که برخی از تعاونی های دچار مشکل شوند و البته برخی از تعاونی ها نیز با تغییر در کاربری و تولید ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده در این ایام هم اشتغال موجود خود را حفظ کرده و هم یاری رسان جامعه باشند.

وی بر همکاری این اداره کل برای جهش تولید و ایجادفرصت اشتغال و حفظ اشتغال موجود در فرصت کم باقی مانده با شرکت های تولیدی و تعاونی ها تاکید ورزید.

در این نشست تشکری بر رفع موانع و تسهیل در کار تعاونی ها و جامعه کار و تلاش استان خبر داد و افزود: شرکت تعاونی ها دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی هستند و می توانند یاری گر ما برای تحقق شعار سال و ایجاد فرصت اشتغال در استان و از همه مهمتر در جهت توزیع عادلانه ثروت و کاهش اختلاف طبقاتی نقش داشته باشند.

دهقان یکی از اعضای این اتحادیه درباره فعالیت آن گفت: زمینی به مساحت 4 هکتار توسط دولت عمان به این اتحادیه جهت ساختمان سازی درآن کشور واگذار شده است. علاوه بر اینکه در این زمینه برای مهندسین کشور اشتغال زایی می شود صدور دانش فنی و خدمات فنی کشورمان نیز صورت می گیرد.

وی اضافه نمود: به زودی دفتر اتحادیه در کشور عمان به ثبت رسیده و راه اندازی می شود، با راه اندازی دفتر می توانیم نقش تسهیل کنندگی را برای تعاونی های کل کشور در عمان ایفا کنیم.

دهقان راه اندازی CIP فرودگاه شهید صدوقی توسط این اتحادیه را از دیگر کارهای آن برشمرد و افزود: ساخت اکوپارک با زمینی به مساحت 40 هکتار که توسط شهردار یزد به این اتحادیه واگذار شده است از دیگر فعالیت های مثمر ثمر این تعاونی است. با احداث اکوپارک همشهریان می توانند از فضاهای فرهنگی، خدماتی و رفاهی بهره مند شوند.

وی همچنین حضور در مراکز تجاری عمان را از دیگر فرصت های این شرکت برای بازاریابی و فروش محصولات تعاونی های استان و کشور خبرداد و افزود: از برنامه های آتی این شرکت حضور در بورس به عنوان کارگزار است.

راهکارهایی جهت درآمدزایی، بررسی مسائل و مشکلات و موانع موجود بر سر راه این اتحادیه، مکان یابی و ... از دیگر مباحثی بود که در این جلسه در مورد آن تبادل نظر شد.

تعاونی ها


تعاونی ها
اتحادیه تعاونی ها

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید