اخبار

شریعتمداری در نشست مجازی سازمان بین المللی کار مطرح کرد:

آمریکا با برخورد سیاسی در بحران کرونا مردود شد

آمریکا با برخورد سیاسی در بحران کرونا مردود شد
محمد شریعتمداری در اجلاس جهانی سازمان بین المللی کار با عنوان " کووید 19 در دنیای کار" که به صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه شیوع کرونا مجالی برای محک باور و اراده‌ی جامعه جهانی برای تعاون، نوعدوستی و عدالت خواهی بود ،گفت: یکی از دولت هایی که با شیوع ویروس یکجانبه گرایی در جهان در این آزمون نمره نا مناسبی گرفت دولت آمریکا بود که با برخورد سیاسی با این بحران عملاً مردود شد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شریعتمداری در این نشست تصریح کرد :  با کدام اصل اخلاقی این موضوع قابل توجیه است که مسیر دسترسی یک ملت بویژه آسیب پذیر ترین اقشار یک جامعه مانندزنان ،  کارگران  و کودکان به دارو و تجهیزات پزشکی به بهانه‌های واهی تحریم و مسدود شود.  دنیا بداند مردم ایران در این ایام تحت شدیدترین رژیم تحریم ها با این ویروس جنگیده‌اند وخوشبختانه نظام درمان ، سلامت  و نیز  اقتصاد ما در سخت‌ترین شرایط توانسته است این بحران را با موفقیت مهار کند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بااشاره به  اینکه  ویروس کووید 19 نه فقط تاب‌‌آوری نظام‌های سلامت را ، بلکه تاب‌آوری نظام‌های اقتصادی- اجتماعی همه کشورها را بدون تبعیض به چالش کشید افزود : کووید 19بر ما مسلم کرد جهان نتوانسته است در مسیر امنیت، عدالت و ثبات واقعی گام بردارد.
 وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در سخنانی در این اجلاس تصریح کرد: تبعات و پیامدهای اقتصادی ویرانگر این بیماری به واسطه‌ی تشدید کاستی‌های پیشین نظام‌های اقتصادی اجتماعی کشورها در زمینه کار شایسته، کار و اقتصاد غیررسمی، زنجیره‌های تامین ناپایدار، نظام حمایت و تامین اجتماعی ناکافی، فقر و تبعیض گسترده بود که بروز کرد.
شریعتمداری با بیان اینکه بیماری کویید 19 درست در شرایطی همه جهان را درنوردید که بسیاری تصور می‌کردند بشر به مدد دانش توسعه‌یافته پزشکی و نظام‌های سلامت پیشرفته از دوره‌ی همه‌گیری‌ها عبور کرده اظهار داشت : انتشار سریع این بیماری در اقصی نقاط جهان نشان داد نه تنها بشر در قبال چنین بحران‌هایی مصون نیست، بلکه تا چه اندازه فاقد آمادگی و آسیب‌پذیر است.

وی در این اجلاس با اشاره به اینکه درس‌آموخته‌های کشورها از این بحران منبع ارزشمندی برای رسیدن به چارچوب همکاری مشترک در بین کشورهای منطقه و نیز جهان برای پیشگیری از بروز چنین بحران‌هایی است تاکید کرد :  ضرورت دارد این چارچوب همکاری به حوزه‌ی مدیریت بحران و بازسازی پس از آن تسری پیدا کند.
وی تصریح کرد: سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان بین المللی کار در این ارتباط نقش کلیدی دارند و ضرورت دارد بخشی از ماموریت خود را در همین ارتباط تعریف کنند.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به اینکه اکنون کشورها در مراحل مختلف مدیریت این پاندمی هستند ، اظهار داشت:  آنچه مسلم است ناهمزمانی ورود کشورها به این مراحل می‌تواند در صورت فقدان یک نظام همکاری چندجانبه گرا و هماهنگ منجر به تداوم بحران شود. بنابر این از هم اکنون باید اقداماتی برای مصون‌سازی بازار کار کشورها در برابر بحران‌های همه‌گیر مشابه در سازمان بین المللی کاربرای ساختن دنیای کار مقاوم تر ، فراگیر تر و پایدار تر همزمان با بهبود و بازیابی کشورهای عضو از اثرات منفی پاندمی کووید 19 آغاز شود.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران با جدیت موضوع را در همه ابعاد انسانی ، اجتماعی ، اقتصادی ، درآمدی و حمایتی مورد توجه ویژه قرار داده است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران متناسب با محورهای مورد تاکید اعلامیه سده در مورد آینده کار، در چهار بخش تقویت اقتصاد و اشتغال ، پشتیبانی از بنگاه ها ، مشاغل و درآمد ها ، حمایت از کارگران در محل کار و کفتگوی اجتماعی برای یافتن راه حل ها  را در دستور کار خود قرار داده است .
وی با اشاره به اینکه ما نه فقط باور ، بلکه اعتقاد داریم که ساختن دنیایی بهتر برای کار شایسته و سعادت پایدار بشر از مسیر دوستی ، صلح و امنیت پایدار در جهان میسر است اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا بار دیگر پیوستگی و درهم تنیدگی سرنوشت بشر را صرف نظر از قمویت ، دین ، نژاد و رنگ پوست نشان داد .

 
۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید