اخبار

زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه

جذب اعتبارات تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ، یک فرصت و امتیاز است / دو هزار و 484 کارگاه شهرستان ابرکوه مشمول دریافت تسهیلات کرونا هستند

دریافت تسهیلات کرونا
در استان یزد 19 هزار و 770 کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد 2 هزار و 484 کارگاه مربوط به شهرستان ابرکوه می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: جلسه کارگروه تخصصی اشتغال به منظور تحلیل و بررسی حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده به واسطه شیوع ویروس کرونا  با دعوت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در محل فرمانداری شهرستان ابرکوه با حضور فرماندار و روسا و کارشناسان اشتغال دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد.

در این نشست ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به تشریح دستورالعمل اعطای تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده و پیگیری های صورت گرفته، پرداخت و عنوان کرد: ۱۳ رسته شغلی به جز بخش کشاورزی مشمول دریافت تسهیلات کرونا بودند که اخیرا رسته کشاورزی نیز به رسته های قبلی اضافه شده است.

زارع خاطرنشان کرد: صاحبان کارگاه‌هایی که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی هستند و برای آن‌ها بر اساس کد بیمه کارگاهیِ شناسایی‌شده پیامک ارسال شده، در بخش تسهیلات کرونا سامانه کارا اطلاعات خود را تکمیل ‌کنند و پس تأیید از دستگاه اجراییِ تخصصی، به یکی از 17 بانک عامل یا موسسه اعتباری غیربانکی مشخص‌شده در استان یزد برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند.

وی گفت: در استان یزد 19 هزار و 770 کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد 2 هزار و 484 کارگاه مربوط به شهرستان ابرکوه می باشد.

وی اضافه نمود: کل تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی متضرر از کرونا در کشور ۴۰۰ هزار میلیارد ریال می باشد که سهم استان 9260 میلیارد ریال می باشد.

در ادامه محمد کاظمی نسب فرماندار شهرستان ابرکوه با اشاره به سهم استان یزد از تسهیلات دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده گفت: همت همه دستگاه‌های اجرایی باید استفاده از فرصت اختصاص تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا باشد.

وی با بیان این که تاثیر شیوع کرونا در حوزه اقتصادی به صورت زنجیروار بوده و همه بخشها را متاثر کرده است تصریح کرد: در این شرایط سخت، دولت منابعی را در قالب پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به منظور تقویت و حمایت از مشاغل اختصاص داده است که یک فرصت و امتیاز برای اشتغال شهرستان است و باید نهایت تلاش خود را برای جذب این منابع در شهرستان به کار گیریم.

فرماندار شهرستان ابرکوه ادامه داد هرگونه کوتاهی درخصوص رسیدگی به وضعیت صنایع و صنوف آسیب‌دیده از ویروس کرونا از سوی ادارات جایز نیست و نیاز است تا دستگاه های عضو متولی هر رسته، اطلاع رسانی به صنوف را در دستور کار قرار دهند.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید