اخبار

ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

دومین نشست شورای هماهنگی مدیران تابعه استان یزد برگزار شد/ بازرسی از 2000 واحد تولیدی برای رعایت پروتکل های بهداشتی/ مجوزهای مشاغل خانگی تا اطلاع ثانوی دارای اعتبار می باشد/ آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کرونا پایان تیرماه است

برگزاری دومین جلسه شورای مدیران دستگاه های تابعه استان یزد
برگزاری دوره های آموزشی تعاون به صورت مجازی و همچنین تغییر کاربری 5 شرکت تعاونی و ورود آنها برای تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک و گان از برنامه های عملیاتی این اداره کل در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کروناست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: دومین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در سالن تلاش این اداره کل برگزار شد.

محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در ابتدای این نشست ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام گفت: شیوع ویروس کرونا در استان یزد نگران کننده شده است؛ لذا دستگاه های تابعه رعایت پروتکلهای بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند تا سلامتی پرسنل و مراجعه کنندگان به دستگاه ها حفظ و صیانت شود.

ریاحی اقدامات به عمل آمده توسط این اداره کل در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را این طور برشمرد و گفت: ایجاد فضای مناسب برای تشکیل مراجع حل اختلاف و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان انجام شد.

وی بازرسی بالغ بر 2000 واحد تولیدی استان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر موارد مبارزه با شیوع ویروس کرونا عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تاریخ اعتبار مجوزهای مشاغل خانگی تا اطلاع ثانوی تمدید و تمامی مجوزها معتبر هستند.

ریاحی بستر سازی لازم برای تولید ماسک، گان و مواد ضدعفونی را با همکار جهاد دانشگاهی و مرکز مشاوره رباط چارسوق از دیگر برنامه های این اداره کل برشمرد و افزود: برگزاری دوره های آموزشی تعاون به صورت مجازی و همچنین تغییر کاربری 5 شرکت تعاونی و ورود آنها برای تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک و گان از برنامه های عملیاتی این اداره کل در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کروناست.

لازم به ذکر است در این نشست آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال این اداره کل به تشریح دستورالعمل اعطای تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده پرداخت.

وی گفت: در استان یزد 19 هزار و 770 کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد تاکنون 2191 کارگاه در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام نموده اند.

مدیرکارآفرینی و اشتغال این اداره کل ادامه داد: رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا در استان یزد شامل حوزه حمل و نقل مسافر، حوزه گردشگری، رستوران‌ها، مراکز بهداشتی، صنایع دستی، مجتمع‌های آموزشی و فرهنگی، باشگاه‌های ورزشی، مراکز آجیل و خشکبار، مراکز تولید کیف و کفش، دفاتر خدمات مسافری و حمل و نقل درون شهری می باشد.

وی اضافه نمود: کل تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی متضرر از کرونا در کشور ۴۰۰ هزار میلیارد ریال است که سهم استان 9260 میلیارد ریال است که این رقم معادل 2.32 درصد است.

آیت اللهی تاکید کرد: در حال حاضر امکان رسته فعالیت فروش خرده و عمده گل، گل فروشی و فروش ماهی تزئینی زنده آکواریوم در رسته چهاردهم برای متقاضیان امکان پذیر است و صاحبان این کارگاه ها نیز می توانند از تسهیلات کرونا بهره مند شوند.

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان یزد آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کرونا را پایان تیرماه عنوان نمود.

مروی نام دبیر این شورا نیز با مرور مصوبات جلسه قبل از همراهی و حمایت دستگاه های تابعه در برگزاری هفته کار و کارگر استان تقدیر نمود و خواستار همکاری بیشتر و تسریع در پاسخ به مکاتبات و ارسال آن به دبیرخانه شد.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید