اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

قانون مداری با لزوم بازنگری در قوانین شوراهای اسلامی کار / 282 تشکل کارگری در استان یزد فعالیت می کنند

لزوم بازنگری در قوانین تشکل های کارگری
282 تشکل در واحدهای تولیدی استان وجود دارد که از این تعداد 63 مورد در حوزه کارفرمایی و 219 مورد نیز تشکل کارگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست نمایندگان تشکل های کارگری استان به مناسبت هفته قوه قضائیه و با حضور دهشیری رئیس کل دادگستری، حداد زاده دادستان و نماینده دیوان عدالت اداری و همچنین ریاحی مدیرکل و برخی از مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن کنفرانس دادگستری استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به رئیس، قضات و کلیه پرسنل دستگاه قضا در استان یزد تبریک و تهنیت گفت.

وی با بیان اینکه در استان یزد کارگران با احتساب خانواده هایشان بالغ بر 917 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی هستند گفت: 80 درصد جامعه استان را جامعه کارگری تشکیل می دهد که رسالت ما را در این زمینه بیشتر می کند. کارفرمایان استان سرمایه، فکر و همتشان را به کار می گیرند تا به عنوان کارآفرین در عرصه کار و تولید استان مشاغلی را به وجود بیاورند و جامعه کارگری استان نیز بدون هیچ گونه چشمداشتی با حداقل معیشت تلاش می کنند تا کار با کیفیت انجام دهند که همت همه این عزیزان جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه بالغ بر 3000 واحد تولیدی، 600 واحد معدنی، بیش از 40 هزار واحد صنفی و حدود 44 هزار واحد کشاورزی در استان فعالیت می کنند افزود: این آمار و ارقام حاکی از این است که جامعه بزرگ و شریف کارگری گسترده ای در استان وجود دارد که باید این جامعه را قدر بنهیم.

وی با اشاره به اینکه اصل 26 و 104 قانون اساسی به موضوع تشکل های کارگری تاکید ویژه دارد تصریح کرد: ماده 1قانون شورای اسلامی کار تاکید دارد که شورای اسلامی کار در واحدهای تولیدی باید شکل بگیرد. ماده 131 و 134 و 178 قانون کار  نیز به این مقوله می پردازند و این اصول نشان از اهمیت و جایگاه تشکل های کارگری در واحدهای تولیدی دارد.

ریاحی با تاکید بر اینکه وجود تشکل های کارگری به دلیل هم افزایی که با کارفرمایان دارند می تواند موجب توسعه واحدهای تولیدی شود خاطرنشان کرد: 282 تشکل در واحدهای تولیدی استان وجود دارد که از این تعداد 63 مورد در حوزه کارفرمایی و 219 مورد نیز تشکل کارگری است که این تعداد تشکل با تعداد کارگاه هایی که در سطح استان داریم همخوانی ندارد.

وی اضافه نمود: نزدیک به 600 واحد تولیدی بالای 35 نفر داریم و به همین تعداد حدود 600 کارگاه معدنی در استان وجود دارد که با همت جامعه کارگری و همکاری جامعه کارفرمایی می توانیم تعداد تشکل های استان را افزایش دهیم.

این مسئول استانی در ادامه گفت: در استان یزد سالی 30 تا 40 تشکل جدید شکل می گیرد که متاسفانه به همین تعداد نیز تشکل منحل می شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش، همراهی خوبی با تشکل ها داریم گفت: آگاهی اعضا تشکل ها از شرح وظایفشان و چگونگی حضور مثمر ثمر در واحدهای تولیدی و ایجاد پل ارتباطی بین جامعه کارگری و کارفرمایی از جمله اهداف این دوره هاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر  اینکه ماده 15 قانون تشکیل شورای اسلامی کار مصوب سال 1363 واحدهایی که بیش از 35 نفر شاغل دائم دارند را موظف به تشکیل شورای اسلامی کار می کند گفت: لزوم بازنگری در برخی از مواد این قانون الزامی است چرا که یک زمانی ماهیت شغل ها دائم بود و درحال حاضر موقت است. وجود برخی از مشکلات در تشکیل تشکل های کارگری به دلیل عدم بروزرسانی قانون است.

وی ادامه داد: آسیب شناسی هایی در این زمینه توسط این اداره کل انجام شده است و در جلساتی که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان برگزار خواهیم کرد در میان خواهیم گذاشت. امیدواریم قوه قضائیه نیز در این راه ما را یاری برساند.

ریاحی در پایان بالا بردن سرعت رسیدگی پرونده هایی که در حوزه کارگری، کارفرمایی استان وجود دارد و اختصاص شعبات تخصصی به جامعه کار و تولید استان را خواستار شد.

۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید