اخبار

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد ارتقا سلامت در جامعه کار و تولید اردکان

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد ارتقا سلامت در جامعه کار و تولید  اردکان
کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی با رویکرد ارتقاء سلامت در جامعه کار و تولید در 4 واحد تولیدی، صنعتی اردکان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان اردکان: فتاحی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی اردکان گفت: خانواده بعنوان اولین سازمان شکل گرفته در جامعه، پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان بوده و در تعیین سبک و خط مشی زندگی حال، آینده،  محورهای اخلاق، سلامت و عملکرد فرد در محیط اجتماعی و شغلی او نقش بسزایی دارد.

فتاحی با بیان اینکه یکی از دغدغه های امروزه مقابله با آسیب های اجتماعی و ارائه راهبردهای عملیاتی در خصوص مدیریت و کاهش آن در سطح کشور می باشد، افزود: کارگران بعنوان سرمایه های اجتماعی و خانواده، رکن اصلی در حفظ سلامت خانواده و ساختن جامعه‌ای سالم بشمار می آیند و تاکید بر تحکیم بنیان خانواده و ارتقای کیفیت زندگی می تواند یکی از عوامل اصلی در پیشگیری از بروز دیگر آسیب های اجتماعی باشد.

حمید نادری مدرس این کارگاه های آموزشی برخی از شاخص های سلامت روان از جمله؛ نگرش های مثبت فرد نسبت به خود و تصور واقع گرایانه از توانایی های خود، رشد و تحول مناسب، ارضای مناسب نیازها و رسیدن به مرحله خود شکوفایی و دستیابی به احساس هدفمندی در زندگی، برخورداری از انسجام شخصیت و توانایی به تاخیر انداختن لذتهای آنی، خود فرمانروایی یا استقلال فرد در برابر نفوذ دیگران، برداشت واقع بینانه از حوادث و محیط ،تسلط بر محیط و دفع انرژی های منفی به معنای توانایی برآورده کردن مقتضیات زندگی و برقراری ارتباط صمیمانه با دیگران و توانایی سازگار شدن با مشکلات را بیان نمودند.

وی اضافه کرد: کسب آموزش های لازم در مواجهه با آسیبهای اجتماعی منجر به گرفتن مناسب ترین تصمیم می شود که آموزش این مهارتها برای استحکام بنیان خانواده و جامعه ضروری است چرا که سرعت تحول در دنیای امروز باعث ایجاد دوگانگی و تعارض در فرهنگ خانواده و ایجاد عدم ثبات و تعهد به حفظ حریم خانواده در بین اقشار جامعه در سنین مختلف شده است.

در این دوره آموزشی که در شرکت های پامیدکو، فولاد چادرملو،آهن و فولاد غدیر ایرانیان و شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا برگزار گردید ، مباحثی همچون سواد ازدواج، منحنی طلاق، اختلال شخصیت، ملاک های انتخاب همسر، مهارت های حل تعارض بین زوجین و ... ارائه شد.


اردکان
اردکان
اردکان
اردکان

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید