اخبار

مدیرکارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

پرداخت وام حمایتی مشاغل آسیب دیده کرونا از هفته آینده/ پرداخت تسهیلات به رانندگان ناوگان برون شهری و درون شهری /صاحبان مشاغل آسیب دیده در کارا ثبت نام نمایند

پرداخت تسهیلات
مدیر کار آفرینی و رفاه اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان: سه نوع تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه سه نوع تسهیلات به بنگاه‌ها و مشاغل آسیب دیده از کرونا که در سامانه کارا به نشانی http://kara.mcls.gov.ir ثبت نام نموده اند تعلق می‌گیرد افزود: دسته اول تسهیلات به مشاغلی که شدیداً از کرونا آسیب دیده اند تعلق می‌گیرد که به میزان هر بیمه شده حدود ۱۲ میلیون تومان به آن‌ها پرداخت می‌شود.

آیت اللهی مشاغلی که به دستور دولت تعطیل شده اند، را دسته دوم دریافت کنندگان این تسهیلات دانست و خاطرنشان کرد: این گروه نیز به ازای هر شاغل بیمه شده حدود ۱۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند و دسته سوم شامل، رانندگان ناوگان برون شهری و درون شهری دارای بیمه خویش فرما هستند که مبلغ ۶میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

مدیر کار آفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین کارمزد این تسهیلات را ۱۲ درصد با تنفس سه ماه (از مهرماه) و بازپرداخت ۲۴ ماه دانست و تاکید کرد: این تسهیلات هفته آینده به صاحبان مشاغلی که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: برای بنگاه هایی که زیر ۱۶ میلیون تومان تسهیلات می گیرند فقط سفته یا چک، بنگاه های متقاضی ۱۶ تا ۴۸ میلیون سفته با یک ضامن، تا ۱۶۰میلیون سفته با دو ضامن، ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون سفته با سه ضامن و بالای ۲۰۰ میلیون هم با توافقی که با بانک ها می شود تسهیلات پرداخت می شود.

آیت اللهی همچنین تصریح کرد: اگر بنگاهی برای مثال 10 نفر شاغل داشته اما در حال حاضر فقط یک نفر نیروی کار دارد آن بنگاه می تواند به ازای همان یک نفر از تسهیلات پرداختی بهره مند شود.

 گفتنی است آموزشگاه های رانندگی، سالن های زیبایی، مراکز تولید وصنایع دستی، پوشاک، باشگاه های ورزشی، حمل و نقل مسافری عمومی و بین شهری، مراکز تولید وتوزیع غذا، واحدهای پرورش مرغ گوشتی، محصولات گلخانه ای و صیفی جات از جمله رسته هایی هستند که از کرونا آسیب دیده اند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید