اخبار

محمدی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

مشاغل خانگی، فرصت مناسبی برای کسب درآمد بانوان است

مشاغل خانگی، فرصت مناسبی برای کسب درآمد بانوان است
مشاغل خانگی یک منبع مهم اشتغال برای زنان بوده و بهترین راه افزایش درآمد خانواده ها، مبارزه با فقر و محرومیت و کاهش نرخ بیکاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد: با حضور محمدی مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی، جدیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، حسینی منش معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و هیئت همراه از کارگاه تولیدی فرش دستباف واقع در حسین آباد ریسمانی بازدید بعمل آمد.

در این بازدید محمدی مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد گفت: مشاغل خانگی یک منبع مهم اشتغال برای زنان بوده و بهترین راه افزایش درآمد خانواده ها، مبارزه با فقر و محرومیت و کاهش نرخ بیکاری می باشد.

صالحی وزیری کارفرمای این کارگاه نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر این کارگاه دارای 9 دار قالی است که 10 نفر نیرو در آن مشغول فعالیت هستند.

لازم به ذکر است این کارگاه تولیدی با دریافت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستائی عشایری به میزان 700میلیون ریال از صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده است.

گفتنی است حاضران از آموزشگاه موسیقی شهرزاد نیز بازدید کردند.

این آموزشگاه ویژه بانوان است که با مدیریت آیت اللهی در حال فعالیت می باشد.

آیت اللهی مدیر اموزشگاه بیان داشت: این آموزشگاه از محل اعتبارات مشاغل خانگی، تسهیلات دریافت نموده است و با 15 نفر افراد تحت پوشش در حال فعالیت می باشد.

در این آموزش های کلاس های آموزش موسیقی، خلاقیت و کلاسهای مادر و کودک برگزار می گردد.

محمدی

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید