اخبار

خبر خوش مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان برای جامعه کارگری

افزایش حق مسکن کارگری
پیشنهاد گردید حق مسکن کارگری از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد؛ که با تصویب هیأت دولت به مرحله اجرا درخواهد آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای یزد گفت: شب گذشته (17 خردادماه) جلسه رسمی شورایعالی به مدت 7 ساعت با ریاست شریعتمداری وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی، نمایندگان کارگران و کارفرمایان برگزار شد.
در این جلسه، پیشنهاد گردید حق مسکن کارگری از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد؛ که با تصویب هیأت دولت به مرحله اجرا درخواهد آمد. 
در عین حال مبلغ حق سنوات که تا پیش از این، ۱۷۵ هزار تومان بود به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت و 5 درصد به حداقل دستمزد افزوده شد؛ با این حساب، حداقل دستمزد کارگران در سال جدید، ۲۶ درصد افزایش یافت.
گفتنی است پیش از این، افزایش حداقل دستمزد ۲۱ درصد بود؛ که نمایندگان کارگری بر این باور بودند، به دلیل عدم شمولیت عام مزایای مزدی در خصوص تاثیر آن بر سایر مؤلفه ها، بهتر است که میزان افزایش دریافتی روی حداقل حقوق اعمال شود. برهمین اساس، از میزان حق سنوات کارگری کاسته و بر مبلغ افزایش حداقل دستمزد افزوده شد.
لازم به ذکر است برای سایر سطوح مزدی نیز حدوداً ۷8 هزارتومان به دریافتی ماهانه افزوده شد؛ ضمن اینکه سایر سطوح مزدی نیز شامل افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن می‌شوند. 
بدین ترتیب، دریافتی کارگر مجرد حدود 2 میلیون و 611 هزارتومان می باشد
گفتنی است افزایش های صورت گرفته از ابتدای سال قابل محاسبه و پرداخت می باشد.
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید