اخبار

​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد:

توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود

توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان های مرزی کشور در قالب تیم اقتصادی مستقر در استانها، زمینه های اشتغال در شهرستانهای مرزی بررسی و با استفاده از تجربیات کارآفرینان و تولیدکنندگان موفق در سراسر کشور، توسعه فرصت‌های شغلی به اشتراک گذاشته می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حجت اله میرزایی در نشست تخصصی با فرمانداران مناطق مرزی شهرستان پاوه و ثلاث باباجانی به بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی و مشکلات مرزنشینان پرداخت.

وی از عزم جدی دولت به خصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سرعت بخشی به طرح های سرمایه گذاری و اشتغالزا در کشور از جمله در استان‌های مرزی خبر داد و اظهار کرد: ایجاد اشتغال نیازمند کمک و همراهی دولت و مردم به ویژه کارآفرینان و صاحبان ایده است.
  ایجاد اتاق فکر سرمایه گذاری با حضور کارآفرینان ضروری است
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای داشتن اقتصاد پویا، ایجاد اتاق فکر سرمایه گذاری با ترکیب مدیران اقتصادی، کارشناسان اقتصادی و دعوت از کارآفرینان و برقراری ارتباط با آنان جهت مشارکت در پروژه های سرمایه گذاری ضروری است.
 میرزایی در جلسه هم اندیشی توسعه اقتصادی کرمانشاه نیز گفت: سند اشتغال استان کرمانشاه سندی معتبر است که بر اساس علم، آگاهی و تجارب مدیران استانی تدوین شده و پایش آن کاری بسیار ارزشمند و بر غنای آن افزوده است.
وی پایش دائمی طرح های سرمایه گذاری در استان، پیگیری امور اقتصادی توسط مدیران ارشد استانی به ویژه شخص استاندار و معاونین به طور هفتگی در ستاد و شناسایی کسانی که در توسعه اقتصادی ( کمک اقتصادی و معنوی) در استان موثر هستند را سه مقوله مهم در مدیریت توسعه اقتصادی استان مؤثر دانست.
 وی افزود: برای مدیریت کردن توسعه اقتصادی استان، باید برگزاری نشست با کارآفرینان و دعوت از آنان در راس برنامه مدیران استان ها قرار گیرد.
میرزایی ضمن ارائه راهکارهای پیشنهادی برای توسعه اقتصادی کوتاه مدت در استان ها بیان کرد: به منظور ایجاد اشتغال موقت و ثابت پایدار حداقل دو پروژه عمرانی از تخصیص اعتبارات استانی در حوزه های مختلف تعریف شود و رصد پروژه های مصوب در بخش های عمومی استانها نیز مانند پروژه های بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و شستا در این راستا ضروری است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دعوت از کارآفرینان در بنگاه های اقتصادی بزرگ در استان جهت اجرای طرح های توسعه ای و تکمیلی  را راهکار مناسب برای توسعه اقتصادی موقت در استان ها دانست.
وی ادامه داد: شناسایی و دعوت از کارآفرینان در استانهای دیگر نیز که دارای طرح های اقتصادی بزرگ هستند مانند شرکت گلرنگ که امکان سرمایه گذاری در استان های دیگر دارد هم می تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند.
میرزایی ایجاد یک روایت خوب توسط کارآفرینانی که در استان سرمایه گذاری کرده اند را در توسعه اقتصادی هر استانی موثر دانست و تصریح کرد: البته داشتن برنامه های بلند مدت و رصدکردن آن می تواند برنامه های کوتاه مدت را پایدار و تقویت کند.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواست که تجربه موفق استان را در حوزه بهبود فضای کسب و کار و اجرایی کردن سند اشتغال در استان را مستند کرده برای ارسال به سایر استان ها در اختیار وزارت قرار دهند.

 
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید