اخبار

محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

۱۴۸۷ نفر در استان برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کروونا ثبت نام کرده اند

۱۴۸۷ نفر در استان برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کروونا ثبت نام کرده اند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ثبت نام ۱۴۸۷ نفر در استان یزد برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا خبرداد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ثبت نام ۱۴۸۷ نفر در استان یزد برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا خبرداد.

محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در رابطه با این خبر افزود: از این تعداد ۸۹۵ نفر از ثبت نام کنندگان دلیل بیکاری را حوادث غیر مترقبه (کرونا) انتخاب کرده و 592 نفر نیز به طور غیرمستقیم به دلیل  تاثیر این ویروس بر کسب و کارشان از کار بیکار شده اند.

وی ادامه داد: کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده و در سامانه https://bimehbikari.mcls.gov.ir/ ثبت نام نموده اند، از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری تحت حمایت بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.

ریاحی با اشاره به اینکه دستورالعملی در خصوص نحوه پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در حال تدوین است تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود با دستورالعمل های آتی، بیمه بیکاری به واجدان شرایط  پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: برخی کارگاه های استان به صورت غیرارادی و براساس مصوبه هیات عالی نظارت بر کرونا و برخی به دلیل نوع کار تعطیل شدند

وی بیان نمود: براساس قانون، افراد بعد از بیکار شدن ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان ساخت: در صورتی که افرادی نتواند در مهلت قانونی در سامانه ثبت نام نمایند، بزودی آیتم مربوطه به سامانه اضافه می شود که متقاضیان با ذکر دلیل موجه، درخواست آنها به هیئت های حل اختلاف ارسال و در صورت تایید می توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده نمایند. این افراد نیز ٩٠ روز از زمان بیکاری فرصت دارند تا نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور اقدام کنند.

محمدحسین ریاحی در پایان تصریح کرد: میزان واریز مبلغ بیمه بیکاری از تاریخ بیکاری محسوب و مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزء سوابق پرداخت حق بیمه از نظر بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت محسوب می شود.

۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۶:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید