اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

متقاضیان بیمه بیکاری به صورت آنلاین ثبت نام نمایند/نیازی به مراجعه حضوری نیست

متقاضیان بیمه بیکاری به صورت آنلاین ثبت نام نمایند/نیازی به مراجعه حضوری نیست
به علت شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و استان یزد و جلوگیری از شیوع این ویروس و رفاه حال کارگران محترم سامانه ای جهت ثبت نام آنلاین متقاضیان بیمه بیکاری راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد درباره این خبر افزود: به علت شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و استان یزد و جلوگیری از شیوع این ویروس و رفاه حال کارگران محترم سامانه ای جهت ثبت نام آنلاین متقاضیان بیمه بیکاری راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی چنانچه از کار بیکار شوند، ظرف حداکثر سی روز از روزی که بیکار شده اند فرصت دارند تا با مراجعه به اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت استفاده از بیمه بیکاری مراجعه و ثبت نام نمایند خاطر نشان ساخت: برای جلوگیری از شیوع این ویروس و همچنین صیانت از کارگران سامانه ثبت نام آنلاین بیمه بیکاری توسط وزارت متبوع این اداره راه اندازی شده است.

ریاحی تصریح کرد: متقاضیان بیمه بیکاری می توانند جهت ثبت نام به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه و به صورت آنلاین ثبت نام نمایند.

وی از متقاضیان خواست برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفاظت از خود به ادرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نفرمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از دیگر خدمات این سامانه را ثبت درخواست متقاضی از طریق تکمیل فرم ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه برشمرد و افزود: متقاضیان پس از ثبت نام کدرهگیری با امکان ذخیره و چاپ دریافت می کنند. همچنین پیام اطلاع رسانی به متقاضی پس از ثبت درخواست در سامانه برایشان ارسال می شود و نحوه ادامه فرآیند از طریق سامانه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید