اخبار

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

طرح اشتغال دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت/ تهیه بانک اطلاعاتی از دانشجویانی که دارای مهارت هستند

طرح اشتغال دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت/ تهیه بانک اطلاعاتی از دانشجویانی که دارای مهارت هستند
در این طرح سامانه ای راه اندازی می شود تا دانشجویانی که در حین تحصیل، مهارتی کسب می کنند و یا از طریق مهارتی در حال کسب درآمد هستند در آن ثبت نام نمایند و یک بانک اطلاعاتی خوبی از این افراد در دسترس باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد محمدحسین ریاحی در جلسه‌ بررسی «طرح اشتغال دانشجویان» اظهار داشت: اگر نظام خلاقانه کارآفرینی از دبستان و دبیرستان شروع شود، فرد با ورود به دانشگاه، ایده و خلاقیت اش را پرورش می‌دهد و از طریق آن ایجاد شغل می‌کند.

وی روند  فعلی را در سطح دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: مراکز علمی با برپایی استارتاپ ها توانسته اند برخی از توانایی ها و ایده های دانشجویان خلاق را به منصه ظهور برسانند.

ریاحی افزود: به عنوان مثال در حال حاضر شاهد به وجود آمدن شغل های نو و خلاقانه در بستر فضای مجازی هستیم؛ برخی از دانشجویان با ایده پردازی و بهره گیری از فضای مجازی درآمدهای بسیاری خوبی را کسب می‌کنند؛ اما به عنوان بیکار محسوب می شوند و در افزایش نرخ بیکاری موثر هستند.

وی ادامه داد: با داشتن برنامه و طرحی برای دانشجویان نه تنها می توان از مهارت و تخصص دانشجویان برای حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان مطلع شد، بلکه با داشتن بانک اطلاعاتی قوی می توان برنامه ریزی خوبی برای اشتغال استان داشت و از ظرفیت موجود به طور مطلوبی استفاده کرد.

مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان یزد اظهار امیدواری کرد: دستگاه ها بتوانند با تسهیل گری در حوزه بیمه این دانشجویان توانمند در هنگام تحصیل باعث شوند آنها پس از فارغ التحصیلی دارای سابقه بیمه در حوزه مهارتی که دارند باشند.

در ادامه این جلسه داوودی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و مشاور علمی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه طرح اشتغال دانشجویی و اهداف و برنامه های خود در این زمینه پرداخت و توضیحاتی پیرامون طرح بیان کرد.

وی در این باره گفت: در این طرح سامانه ای راه اندازی می شود تا دانشجویانی که در حین تحصیل، مهارتی کسب می کنند و یا از طریق مهارتی در حال کسب درآمد هستند در آن ثبت نام نمایند و یک بانک اطلاعاتی خوبی از این افراد در دسترس باشد که بتوان پس از فارغ التحصیلی شرکت ها و بنگاه هایی که به دنبال نیروی کار متخصص هستند از این بانک استفاده کرده و نیروهای خود را جذب نمایند.

وی داشتن چنین بانک اطلاعاتی را یکی از ضروریات جامعه کار وتلاش استان برشمرد و افزود: اگر بتوانیم مشکلات بیمه ای این نوع دانشجویان را مرتفع کنیم آنها پس از فارغ التحصیلی دارای سابقه بیمه نیز می باشند.

داودی ادامه داد: هم اکنون شاهد هستیم که برخی از دانشجویان براساس مهارتی که دارند وارد بازار کار شده اند و درآمد خوبی نیز دارند ولی جزو آمار بیکاران فارغ التحصیل محسوب می شوند، این در صورتی است که استان دارای اشتغال پنهان قابل توجهی است.

لازم به ذکر است این نشست با حضور مجید درویشی مدیرکل تامین اجتماعی و ابوالفضل داودی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و جمعی از همکاران این اداره کل برگزار شد.


طرح اشتغال دانشجویان 5
طرح اشتغال دانشجویان 4
طرح اشتغال دانشجویان 3

 

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید