اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در جلسه شورای اقامه نماز:

نظام اجتماعی جامعه منجر به کارآفرینی اجتماعی می شود

نظام اجتماعی جامعه منجر به کارآفرینی اجتماعی می شود
نماز جماعت باعث ایجاد وحدت، یکرنگی و بالا رفتن ارتباط اجتماعی افراد جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه شورای اقامه نماز این اداره کل در سالن کنفرانس مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد برگزار شد.

ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه فریضه نماز یک ارتباط بین خالق و مخلوق است گفت: نماز باعث تزکیه نفس و ارتباط مستقیم فرد با خداوند متعال می شود.

وی با بیان اینکه براساس آیه شریفه «تعاونوا علی البرّ و التّقوی» همه تحت لوای یک رهبر هستیم خاطرنشان ساخت: نماز جماعت باعث ایجاد وحدت، یکرنگی و بالا رفتن ارتباط اجتماعی افراد جامعه می شود. هنگام اقامه نماز جماعت همه تحت لوای یک رهبر قرار داریم.

ریاحی با اشاره به اینکه در نمازهای جماعت باید شرایط اجتماعی و روز ما تفسیر شود تاکید کرد: حضور در جماعت باعث می شود از حال یکدیگر  باخبر شویم و با توجه به وسع خود مشکلی از هم نوعان خود را رفع کنیم. زندگی زمانی زیباست که بدانیم در کنار هم هستیم.

وی با بیان اینکه هر خدمتی به مردم یک نوع عبادت است عنوان نمود: نظام اجتماعی ما باید منجر به این شود که کارآفرینی اجتماعی داشته باشیم. نظام کارآفرینی اجتماعی باید این را آموزش دهد که هر نوع خدمتی به افراد جامعه یک عبادت است. در جماعت افراد کار تیمی را آموزش می بینند و می توانند با تعاون و همدلی بسیاری از کارهایی که یک فرد به تنهایی قادر به حل آن نیست را مرتفع سازند.

این جلسه با اقامه نماز ظهرو عصر به کار خود پایان داد و به سه نفر از پرسنل مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد که در مسابقه احکام حائز رتبه شده بودند جوایزی اهداء گردید.

شورای اقامه نماز
شورای اقامه نماز
شورای اقامه نماز
شورای اقامه نماز
شورای اقامه نماز

۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید