اخبار

​همزمان با سراسر کشور و با حضور طالبی استاندار یزد:

41 طرح تعاونی با سرمایه گذاری 1560 میلیارد ریالی در استان به بهره برداری رسید

41 طرح تعاونی با سرمایه گذاری 1560 میلیارد ریالی در استان به بهره برداری رسید
سهم استان یزد از 322 طرحی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت 41 طرح تعاونی است که در چهل و یکمین بهار انقلاب به ثمر نشسته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: 322 طرح تعاونی همزمان در سراسر کشور با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداران و مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.

این مراسم در «شرکت تعاونی فرآورده های میوه ای و آب میوه پیشگامان کویر یزد» به عنوان نماینده دیگر تعاونی های استان برگزار شد.

در حاشیه این مراسم محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این رابطه گفت: سهم استان یزد از 322 طرحی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت 41 طرح تعاونی است که بیشترین طرح در بین استان های کشور مربوط به این استان است.

وی با بیان اینکه این طرحها با سرمایه گذاری 1560 میلیارد ریالی در بخش تعاون استان با حضور دکتر طالبی افتتاح شد خاطرنشان ساخت: از این تعداد تعاونی 63 درصد (26 تعاونی) شهری و 37 درصد (15 تعاونی) سهم روستاهای استان است.

ریاحی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این شرکت تعاونی ها برای 674 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است خاطر نشان ساخت: تعاونی های مذکور در زمینه های تولیدی، توزیعی و خدماتی با 4790 نفر سهامدار عضو و غیرعضو شروع به فعالیت کرده اند.

وی ادامه داد: بیشترین تعاونی ها تشکیل شده در گرایش خدماتی به خصوص خدمات انفورماتیک و فناوری اطلاعات، خدمات رفاهی و گردشگری، تامین نیروی انسانی، طراحی نرم افزارهای سرگرمی، زیبایی و آرایشگری و ... می باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه استان یزد رتبه دوم در زمینه تشکیل تعاونی در گرایش کشاورزی با سیستم مدرنیزه آبیاری را دارد افزود: تعاونی های کشاورزی در زمینه های پرورش و تکثیر شترمرغ، پرورش اسب، دامپروری، پرورش ماهی قزل آلا و تولید صیفی جات گلخانه ای و ... فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است «شرکت تعاونی فرآورده های میوه ای و آب میوه پیشگامان کویر یزد» با ایجاد اشتغال مستقیم برای 150 نفر و اشتغال غیر مستقیم400 نفر، سالانه 15 هزار تن ظرفیت تولید دارد و از مزایای این شرکت ایجاد ارزش افزوده بالا در زمینه کنسانتره میوه می باشد.

افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 7
افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 6
افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 5
افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 4
افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 3
افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 2

افتتاح همزمان طرحهای تعاونی 8

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید