اخبار

همایش اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی، ایده ها و راهکارها در شهرستان اشکذر برگزار شد

همایش اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی، ایده ها و راهکارها در شهرستان اشکذر برگزار شد
کسب و کارهای خانگی از جمله راهکارهای مناسب جهت توسعه اشتغال افرادی که دارای مهارت کافی در انجام برخی از امور هستند، می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر: به مناسبت ایام الله دهه فجر و در راستای تحقق سخنان مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید، همایش «اقتصاد مقاومتی با موضوع مشاغل خانگی، ایده ها و راهکارها» در محل سالن همایش های مرکز بهداشت و با حضور جامعه بیمه بیکاری و همچنین جمعی از بانوان کارافرین شهرستان اشکذر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ناصر زارع سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب و همچنین چهلم سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی، توسعه مشاغل خانگی را فرصت مناسبی جهت تبدیل کارجویان به تولیدکنندگان و کارآفرینان عنوان و اظهار داشت: کسب و کارهای خانگی از جمله راهکارهای مناسب جهت توسعه اشتغال افرادی که دارای مهارت کافی در انجام برخی از امور هستند، می باشد و تاثیر بسزایی در تولید ملی و ارتقای سطح اقتصادی خانواده ها  با کمترین هزینه را دارد.

در ادامه این کارگاه عباس بشارتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مطالبی را در خصوص روند اخذ پروانه مشاغل خانگی و همچنین اهمیت آن در ایجاد تولید و کسب درامد بیان کرد و خاطر نشان کرد: ترویج و توسعه مشاغل کسب و کار خانگی یکی از اولویت ها و برنامه های مهم در راستای اشتغال زایی محسوب می شود که جز با تعامل و اهتمام کلیه دستگاه های مربوطه امکان پذیر نمی شود.

سپس زارع کارشناس اداره کل جهاد کشاورزی استان یزد به بیان اطلاعاتی در خصوص چگونگی ایجاد کسب و کار خانگی، انواع مشاغل، نحوه درآمدزایی و همچنین توضیحاتی در مورد تولید انواع ترشیجات، کنسرویجات و مرباهای خانگی جهت تولید و فروش خدمت حاضرین در این کارگاه ارائه نمودند.

اشکذر

 

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید