اخبار

محمدجواد حیدری مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

سامانه جامع روابط کار بزودی در استان راه اندازی می شود/ لزوم احراز هویت کارگران و کارفرمایان جهت استفاده از خدمات حوزه کار

سامانه جامع روابط کار بزودی در استان راه اندازی می شود/ لزوم احراز هویت کارگران و کارفرمایان جهت استفاده از خدمات حوزه کار
تمامی کارگران و کارفرمایان استان باید به دفاتر پیشخوان مراجع کنند تا احراز هویت شوند. بزودی تمام خدماتی که در آتی در ادارات کار صورت می گیرد از قبیل روابط کار، بازرسی کار، دادخواست ها، ثبت قردادها، بررسی درخواست های مشاغل سخت و زیان آور، ثبت نام بیمه بیکاری و ... از طریق این سامانه صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدجواد حیدری مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در کارگاه آموزشی آشنایی اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی با قوانین کار، تامین اجتماعی، درمان و آموزش فنی و حرفه ای در پنل آموزشی این دوره گفت: وجود تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یکی از ارکان تولید لازم است.

وی ادامه داد: خوشبختانه تشکیل تشکل ها اعم از نمایندگان کارگران و شورای های اسلامی کار، انجمن های صنفی در حرف مشاغل مختلف یکی از افتخاراتی است که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد.

حیدری با بیان اینکه استان یزد کارگران محترم، ساعی، پرتلاش و در خط اسلام و انقلاب داشته و دارد تصریح کرد: داشتن چنین کارگرانی باعث شده است که ما افتخار کنیم و به خو ببالیم که با چنین نیروهایی ارتباط داریم.

وی اضافه نمود: کارفرمایان استان افرادی فهیم، خوب و دارای تعامل با جامعه کارگری و با ساختار حکومتی، نظام و دولت هستند.

حیدری فلسفه وجودی تشکل های کارگری را تعامل بین کارفرما و کارگر و اهتمام به امر تولید دانست و بیان داشت: تشکلات کارگری بهترین و اصولی ترین رکن رکین اقتصاد هستند. بازارهای مختلفی در کشورها و دنیا وجود دارد. بازار کار هم یک بازار مهم در عرصه اقتصاد است. وجود شما به عنوان نمایندگان جامعه کارگری در امر توسعه اقتصادی کشور حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه تشکل های کارگری برای هر نظامی دارای اهمیت است خاطرنشان ساخت: کارگران در پیروزی انقلاب و همچنین در بدو انقلاب خدمات ارزنده ای را برای کشور انجام داده اند. این قشر از جامعه پیشتاز و پیشرو در زمان جنگ نیز بوده است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: این جلسات باید استمرار داشته باشد، تا اعضای تشکلات بتوانند با هم ارتباط و انسجام بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه قریب به 75 هزار نفر در انجمن های صنفی استان عضو هستند بیان کرد: استان یزد 282 تشکل کارگری، کارفرمایی دارد که مایه مباهات و افتخار استان است.

حیدری با تاکید بر اینکه به دنبال سیاست هایی که دولت، در زمینه دولت الکترونیک دنبال می کند سامانه ای به نام سامانه جامع روابط کار در حال راه اندازی است بیان کرد: یکی از مباحثی که کارگران و کارفرمایان باید آن را پیگیری کنند بحث احراز هویت است.

وی ادامه داد: تمامی کارگران و کارفرمایان استان باید به دفاتر پیشخوان مراجع کنند تا احراز هویت شوند. بزودی تمام خدماتی که در آتی در ادارات کار صورت می گیرد از قبیل روابط کار، بازرسی کار، دادخواست ها، ثبت قردادها، بررسی درخواست های مشاغل سخت و زیان آور، ثبت نام بیمه بیکاری و ... از طریق این سامانه صورت می گیرد.

حیدری با بیان اینکه تاکنون سامانه ای که به این گسترده گی خدمات به جامعه کار و تولید ارائه کند نداشته ایم تاکید کرد: یکی از شاخص های حکمرانی خوب شفافیت است. این سیستم باعث شفافیت می شود. هر فردی می تواند درخواست و خواسته اش را مرتب از منزل ردیابی کند و ببیند که درخواست او در چه مرحله ای است. همچنین دست عواملی که گاهاً در این حوزه مشکل ساز می شدند نیز قطع خواهد شد و باعث می شود سرعت خدمات دهی در جامعه کار و تولید افزایش پیدا کند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید