اخبار

ریاحی در جمع اعضای تشکلات کارگری و کارفرمایی استان:

75 هزار نفر عضو تشکلات کارگری استان هستند/ تشکلات بازوان تولید در واحدهای تولیدی هستند

75 هزار نفر عضو تشکلات کارگری استان هستند/ تشکلات بازوان تولید در واحدهای تولیدی هستند
باید شرایط توسعه تشکل ها در استانی که از لحاظ کار و تولید بسیار خوب دارد روش و فرآیند را دنبال می کند داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: کارگاه آموزشی آشنایی اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی استان یزد با قوانین کار، تامین اجتماعی، درمان و آموزش فنی و حرفه ای با حضور بیش از 200 نفر از اعضای این تشکلات در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز استان برگزار شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در ابتدای این کارگاه آموزشی، ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر گفت: این کارگاه بهانه ای است برای اجرایی کردن ماده 131 قانون کار تا یک مقدار از حقوق برحق کارگران را تبیین کنیم.

محمد حسین ریاحی ادامه داد: خواسته کارگران حمایت از تشکل ها، انجمن ها و شوراهای اسلامی کار در واحدهای تولیدی است.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی تشکل های کارگری با شیوه های برقراری ارتباط موثر با مجامع مختلف صنفی و مجامع قانونی کارگری دانست و اظهار داشت: تشکلات کارگری می توانند در حوزه سرنوشت ساز جامعه کارگری اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

ریاحی از برگزاری این کارگاه به صورت دو دفعه در سال خبر داد و افزود: در این کارگاه ها مطالب آموزشی در حوزه کاری و محتواهایی که تشکل ها احساس می کنند باید بدانند تا بتوانند با استفاده از روش های قانونی از حقوق تشکلاتی که در آن ها عضو هستند و به عنوان نماینده آنها در این جلسات شرکت می کنند دفاع کنند، برگزار می شود.

این مقام مسئول استان با تاکید بر اینکه اعضای تشکلات کارگری در برگزاری چنین دوره هایی از مسئولین استانی مطالبه گر باشند تصریح کرد: باید شرایط توسعه تشکل ها در استانی که از لحاظ کار و تولید بسیار خوب دارد روش و فرآیند را دنبال می کند داشته باشیم.

وی گفت: استان یزد علیرغم تمام محدودیت ها و تحریم های ظالمانه آمریکا که وجود دارد، با اتحاد و روح بلندی که در تولید و تمایل کار و تلاش سرلوحه کاری خود داشته است توانسته با وجود اینها در زمینه تولید موفق عمل کند.

ریاحی خاطر نشان ساخت: کمک اعضای تشکلات کارگری به عنوان بازوان تولید در عرصه های گوناگون باعث شده است چرخ تولید استان باز بماند.

وی تاکید کرد: جامعه کار و تولید استان با تلاش مضاعف، کاری را انجام بدهد که در خور شأن این جامعه باشد، در این زمینه کارفرمایان باید همکاری لازم را انجام دهند و تشکلات کارگری نیز به عنوان مشاورین و بازوان قدرتمند کارفرمایان محسوب شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در پایان این نشست با بیان اینکه 282 تشکل کارگری، کارفرمایی در استان یزد فعال است افزود: قریب به 75 هزار نفر عضو تشکلات کارگری استان هستند. تشکلات نهادهای قانونی است که می توانند ایفا نقش قانونی شان را برای مدیران تولیدی و کارفرمایان داشته باشند، امیدواریم بتوانیم جایگاه آنها را به منصه ظهور برسانیم.

همایش بزرگ تشکلات کارگری و کارفرمایی 8

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید