اخبار

ریاحی در همایش آینده کار و آموزش های مهارتی:

خوشبختانه شاهد ثبات اشتغال موجود در بین واحدهای تولیدی هستیم

خوشبختانه شاهد ثبات اشتغال موجود در بین واحدهای تولیدی هستیم
تعداد افرادی که از بیمه بیکاری در استان تا پایان آذرماه استفاده می کنند نزدیک به 3 هزار نفر است این عدد در ده سال گذشته از 2700 تا 3100 متغیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر همایش آینده کار و آموزش های مهارتی با سخنرانی دکتر سپهری رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی کشور، ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، برخی از مسئولین دیگر نهادها و ارگان ها و اعضای استارتاپ های استان در تالار هتل مشیر الممالک برگزار شد.

در ابتدای این نشست ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف از برگزاری آن را معرفی خوشه‌های صنعتی و ایجاد فرصتی برای استفاده از مهارت‌های جدید در حوزه کارآفرینان دانست.

ریاحی که در جمع دانشجویان و فعالان حوزه کارآفرینی نوین صحبت می‌کرد گفت: استان یزد 3280 واحد صنعتی، 600 واحد معدنی، قریب به 40 هزار واحد صنفی و قریب به 50 هزار واحد کشاورزی در آن فعالیت دارند.

وی تولیدات شاخص استان را کاشی و سرامیک، فولاد، لاستیک، تابلوی برق، صنایع نساجی، شیشه جام و معدن برشمرد و خاطرنشان ساخت: تولید ناخالص ملی استان 23 هزار میلیارد ریال است. در استان 13 شهرک صنعتی، 17 ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی فعال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نرخ بیکاری آذرماه سال جاری را 4/13درصد برشمرد و افزود: بیشترین بیکاران ما بانوان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان 1/46 درصد است تصریح کرد: حوزه خدمات در استان 2/48 درصد سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و با توجه به اینکه استان یزد یک استان توریست پذیر است در این حوزه هنوز جای کار بسیار بالا است و می توان سهم آن را افزایش داد.

ریاحی سهم اشتغال در حوزه صنعت را 44 درصد و سهم حوزه کشاورزی را 7/7 درصد برشمرد و افزود: تعداد تعاونی های موجود استان 6 هزار تعاونی است. با توجه به اینکه نرخ بیکاری نسبتا بالایی در استان داریم خوشبختانه شاهد ثبات اشتغال موجود در بین واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی هستیم.

وی ادامه داد: تعداد افرادی که از بیمه بیکاری در استان تا پایان آذرماه استفاده می کنند نزدیک به 3 هزار نفر است این عدد در چند سال گذشته از 2700 تا 3100 متغیر بوده است.

ریاحی در پایان خاطرنشان ساخت: در حوزه مهارت یکی از راه های کاهش نرخ بیکاری در استان اهتمام لازم به مهارت و نیم نگاه خلاقانه در حوزه کارکردی است. باید شرایط کارآفرینی را فراهم کنیم و به این سمت حرکت کنیم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید