اخبار

یک کارشناس مبارزه با مواد مخدر در جمع کارکنان بیمارستان مجیبیان یزد مطرح کرد:

پیشگیری از شیوع اعتیاد به مواد مخدر در خانواده ها نیازمند شناخت مهارت های زندگی است

پیشگیری از شیوع اعتیاد به مواد مخدر در خانواده ها نیازمند شناخت مهارت های زندگی است
کارگاه آموزشی "مهارتهای زندگی" با محوریت پیشگیری از اعتیاد با حضور مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد و جمعی از کارکنان بیمارستان مجیبیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد: «محسن دادرس» که بعنوان مدرس در این دوره آموزشی حاضر بود عمده دلیل گرایش افراد به مصرف مواد مخدر را عدم آموزش مهارتهای زندگی عنوان کرد و افزود: آشنایی خانواده ها با مهارتهای زندگی نقش موثری در پیشگیری و محافظت افراد جامعه در برابر رفتارهای پر خطر از جمله اعتیاد به مواد مخدر دارد.

وی اظهار داشت: تقویت عزت نفس، مقابله با اضطراب، مقابله با فشار دوستان و همسالان، ارتباط موثر با خانواده و اطرافیان و تصمیم گیری درست مواردی است که باید تمام خانواده ها به آن توجه داشته باشند تا خود یا فرزندان به آسیب های اجتماعی گرفتار نشوند.

این کارشناس مسائل خانواده و مبارزه با مواد مخدر در ادامه ضمن تعریفی از فرد معتاد به بیان شاخصه اصلی فرد معتاد پرداخت و گفت: افراد معتاد بصورت متوالی مواد مخدر استفاده می کنند و در صورت عدم مصرف مواد، بدن این افراد واکنش نشان می دهد.

دادرس به برخی از تفاوتهای مردان و زنان از جمله کلی نگر بودن مردان و جزئی نگر بودن زنان اشاره نمود و نقش گروه همسالان و دوستان در اعتیاد به مواد مخدر را حدود 60 درصد اعلام کرد.

وی تصریح کرد: والدین باید در رفتار با فرزندان خود بسیار دقت نموده و ضمن شناخت دوستان فرزندان خود سعی کنند روابط آنها را بدور از هرگونه حساسیت کنترل نمایند.

گفتنی است در این نشست آموزشی معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان توسعه سبک زندگی از طریق فعالیتهای بدنی نظیر پیاده روی، کوه پیمایی و ... را بعنوان یک ضرورت جامعه برشمرد.

سید احمد هاشمی اظهار داشت: با توجه به صنعتی شدن زندگی روزمره مردم، ورزش باید جایگاه خود را در سبد خانوار پیدا کند و زیر ساختهای لازم تقویت شود که در این مسیر گامهای خوبی هم از طرف متولیان امر برداشته شده است.

وی ورزش کردن همگانی را در جنبه های فردی و اجتماعی هر شخص موثر دانست و گفت: از آثار مطلوب ورزش بر روح و روان انسان و شخصیت اجتماعی فرد می توان به اعتماد به نفس، آسودگی خاطر، تقویت روحیه جمعی و سلامت جسم و روح اشاره کرد.

در پایان شرکت کنندگان در این دوره سوالات خود را مطرح نمودند.

شهرستان یزد

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید