اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی با تشکلهای کارگری و کارفرمایی در اشکذر

برگزاری کارگاه آموزشی با تشکلهای کارگری و کارفرمایی در اشکذر
با حضور حمیدرضا دهقان رییس اداره تشکلهای کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمدعلی دهقان منشادی رییس مجمع نمایندگان کارگران و جمعی نمایندگان شرکتها و کارگاه های شهرستان اشکذر، دوره آموزشی با تحوه تشکیل تشکل های کارگری کارفرمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر: در ابتدای این جلسه ناصر زارع  رئیس اداره ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و همچنین فرارسیدن ایام فاطمیه، گفت: با توجه به اینکه حوزه های روابط کار و تشکل‌های کارگری پاسخگوی اصلی قشر شریف کارگر و منتخبین آنها می باشد، برگزاری چنین کارگاهی در راستای ارتقاء سطح دانش کارگران شریف و محترم ضروری و بسیار موثر است .

احمدعلی دهقان منشادی رییس مجمع نمایندگان کارگران استان یزد سخنانی در خصوص عملکرد مجمع نمایندگان کارگران و کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان ایراد کرد و گفت: ایران اسلامی هم اکنون در جنگ اقتصادی بوده و نقش کارگران در این بین کلیدی است و تشکیل تشکلهای کارگری کارفرمایی می تواند با ایجاد وفاق و هم دلی موجب بهره وری بشتر در محیطهای کار شوند .

وی افزود: این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی بیش از پیش اعضای انجمن های صنفی کارگری با مقررات ، آیین نامه ها و حدود وظایف و اختیارات شان برنامه ریزی شده است.

در ادامه رییس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد که بعنوان مدرس این دوره آموزشی حضور داشت با اشاره به اهمیت و جایگاه تشکلها گفت: ایجاد ارتباط صحیح و قانونی میان کارگران و کارفرما در رسیدن یک واحد تولیدی یا صنعتی و یا خدماتی کمک زیادی خواهد کرد.

حمیدرضا دهقان در زمینه های نحوه تشکیل تشکلها، تشکیل شورای اسلامی کار، راه های جلوگیری از تنش میان کارگر و کارفرما و برخی مطالب مرتبط دیگر سخنانی را ارائه کرد و به سوالات حاضرین پاسخ داد.

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید