اخبار

شریعتمداری: ایده های جوانان،با مشارکت های مردمی و حمایت سرمایه گذاران باید به برنامه های تولید و اشتغال تبدیل شوند

شریعتمداری: ایده های جوانان،با مشارکت های مردمی و حمایت سرمایه گذاران باید به برنامه های تولید و اشتغال تبدیل شوند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه پایان فصل اول مسابقه کارآفرینی «میدون» این برنامه را یکی از مسابقات ارزشمند در حوزه کارآفرینی دانست و گفت: وقتی انسان در میان شما جوانان کارآفرین و خلاق حاضر می شود، احساس امید و نشاط می کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، " محمد شریعتمداری " گفت: در بین جوانان، ایده ها و طرح های خلاقانه ای وجود دارد که باید با مشارکت های مردمی و حمایت سرمایه گذاران به برنامه های تولید و اشتغال تبدیل شوند .
وی با اشاره به این که زمینه سازی برای کارآفرینی ماهرانه و خلاقانه یکی از نیازهای امروز جامعه ماست، تصریح کرد: ایجاد کارآفرینی خصوصا در میان جوانان خلاق و خوش فکر، جز با مشارکت مردم ممکن نمی شود و این برنامه توانسته است با دعوت از جوان های مستعد در زمینه کارآفرینی و کسب و کار این مهم را تحقق بخشد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: برنامه سازی برای کارآفرینی و تولید و حضور در چنین برنامه هایی، شبکه سازی برای فعالان حوزه تولید را نوید می دهد و به این ترتیب افراد دارای ایده و فکر با کمک کسانی که سرمایه لازم را در اختیار دارند مورد حمایت قرار می گیرند تا با تبلیغات مناسب و استانداردسازی و برند سازی و همرسانی بازارها، توسعه لازم در زمینه کارآفرینی انجام شود . 
 وی با اشاره به لزوم گسترش فکر و ایده از طریق فعالیت های اجتماعی از جمله ساخت برنامه های تلویزیونی و همچنین استفاده از ظرفیت های فضای مجازی گفت: شاید برنامه سازی، سخت ترین نوع ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه کارآفرینی اجتماعی باشد.
شریعتمداری در ادامه این برنامه گفت: «جمعی از افراد، با دیدن این افکار خلاقانه اعلام آمادگی کرده اند که منابع مالی خودشان را در اختیار این طرح های نو قرار دهند و ما هم این آمادگی داریم که از فعالیت های کارآفرینانه ای که درآمد زایی داشته و  اقتصادی باشند حمایت کنیم تا به این ترتیب کار و سرمایه گذاری در این عرصه ها آسان تر شود. 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، بابیان این که امیدواریم این برنامه خوب صدا و سیما آغازی برای قدم های بزرگتری در مسیر توسعه کارآفرینی باشد، اذعان کرد: می دانم که روند کسب و کار در ایران به اندازه کافی تسهیل نشده و باید در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهیم تا فرایند تبدیل ایده های خلاقانه به کسب وکارهای تولیدی سرعت بیشتری بگیرد.
 گفتنی است پیش از این  نیز نمایشگاهی از دستاوردهای برنامه «میدون» برگزار شد. این برنامه در 26 قسمت از شبکه سوم سیما پخش شد.
  معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید حمایت کننده های این برنامه بودند . 
 
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید