اخبار

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همدان: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌هاست

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همدان: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌هاست
معاون تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی های استان همدان گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌ها و تحقق آن در گرو ‌همراهی همه نهادهای دولتی و غیردولتی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی همدان، محمد کبیری معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی های استان همدان گفت: باید از ظرفیت تعاونی ها بیش از پیش برای مبارزه با تحریم ها بهره برد.
وی با بیان این که تشکیل تعاونی ها اقتصاد کشور را متحول کرده است، اظهار کرد: باید به شبکه سازی تعاونی ها کمک کنیم تا شرایط برای تثبیت اشتغال ایجاد شود.
کبیری با تاکید بر این که بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی ها حمایت شود، ادامه داد: در استان ها شورای هماهنگی تعاون می تواند نقش تامین سرمایه اجتماعی را ایفا کند تا برنامه های این حوزه به صورت جامع دنبال شود.
وی اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از اصلی ترین نهادهایی است که مسئولیت اشتغال را دارد و بخش های مختلف این وزارتخانه به صورت زنجیره به هم پیوسته و فعال هستند.
کبیری گفت: در راستای کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاری، سرمایه اولیه سهامداران توسط صندوق تضمین می‌شود. 
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در ادامه سفر خود در دیدار با استاندار همدان تفاهم‌نامه همکاری در راستای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف توسعه بخش تعاون امضا کردند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این تفاهم‌نامه تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرتبط با بخش تعاون با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات بومی، منطقه‌ای و جلب رضایت مردم در توسعه و رونق اقتصادی در نظر گرفته شده‌است.
کبیری با بیان این که استان همدان قابلیت خوبی برای صادرات دارد و محصولات و صنایع‌دستی آن را می‌توان در قالب تعاونی صادر کرد، تصریح کرد: گام‌های خوبی برای پیش کنترل هوشمند تعاونی های مسکن در قالب سامانه جامع ایجاد شده است.
وی با اشاره به این که به دنبال تشکیل مرکز نوآوری و توسعه این استان هستیم، عنوان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند نقش خوبی در توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان داشته باشد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استارت‌آپ‌ها می‌توانند در کنار صنایع سنتی کار کنند تا جوانان و نخبگان دانشگاهی وارد عرصه تعاونی‌ها شوند.
وی با بیان این که از طریق بانک توسعه تعاون، از طرح‌های خوب توسعه‌ای تعاونی‌ها حمایت می شود، گفت: از طریق صندوق ضمانت نیز از طرح ها و ایده های نو و اشتغالزا حمایت می‌شود.
کبیری ادامه داد: ۳۰ درصد از اعتبارات حوزه تعاونی‌های دانش‌بنیان و نوآورانه، توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بودجه بخش تعاون در حوزه های شفافیت و توانمندسازی افزایش داشته است، گفت: تلاش داریم یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش بهره‌وری تعاون تامین کنیم تا در راستای توسعه اقتصادی کشور موثر باشیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان سفره یکروزه از ۳شرکت تعاونی (پایا ویسپارآریا،خوراک آفرین (افتتاح خط تولیدجدید) و آروین دی) بازدید کرد.

 
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید