اخبار

کارگاه آموزشی فرهنگ نماز، حجاب و عفاف ویژه مقرری بگیر بیمه بیکاری در شهرستان یزد برگزار شد

کارگاه آموزشی فرهنگ نماز، حجاب و عفاف ویژه مقرری بگیر بیمه بیکاری در شهرستان یزد برگزار شد
کارگاه آموزشی با موضوع فرهنگ نماز، حجاب و عفاف با حضور موسوی مدرس دانشگاه فنی و حرفه ای حضرت رقیه (س) در محل نمازخانه مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد برای حدود 50 نفر از بانوان مقرری بگیر بیمه بیکاری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد: موسوی در رابطه با معنای حجاب بیان داشت: حجاب در لغت به معنای مانع، چیزی که بین دو چیز جدایی افکنَد، پوشاندن و پوشش (سِتر) است.

مدرس دانشگاه فنی و حرفه ای حضرت رقیه (س) افزود: امروزه واژه حجاب در زبان عامه مردم و متون فقهی، به معنای پوشش شرعی زنان بکار می رود.

وی پیرامون معنای حجاب در آیه 59 سوره احزاب و هم‌چنین آیه 31 سوره نور نکاتی را عنوان نمود و تاکید کرد: یکی از بارزترین مصادیق شکرگزاری در دین مبین اسلام و همچنین یکی از دستورات قابل توجه که بخش اعظمی از آیات قرآن را به خود اختصاص داده نماز می باشد.

موسوی بیان داشت: حدود 900 آیه قرآن بطور مستقیم و یا غیر مستقیم به مساله نماز اشاره دارد و در 60 آیه بطور مستقیم لفظ نماز(الصلوه) بکار رفته که اهمیت و جایگاه نماز را در مقابل دیگر عبادات بخوبی به ما نشان می دهد.

گفتنی است در حاشیه این دوره آموزشی، نمایشگاهی موضوع فرهنگ نماز، حجاب و عفاف برپا شد.

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید