اخبار

میرزایی : راهبرد زنجیره فولادی صندوق ها مبتنی بر حداکثر سازی صرفه های مقیاس ، هم افزایی و خروج از بنگاهداری درحال تدوین است

میرزایی : راهبرد زنجیره فولادی صندوق ها مبتنی بر حداکثر سازی صرفه های مقیاس ، هم افزایی و خروج از بنگاهداری درحال تدوین است
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکتهای فولادی زیر مجموعه این وزارتخانه به میزبانی شرکت فولاد اکسین گفت : راهبرد زنجیره فولادی صندوق ها مبتنی بر حداکثر سازی صرفه های مقیاس ، هم افزایی و خروج از بنگاه داری درحال تدوین است.
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ، "حجت اله میرزایی " با بیان اینکه فولاد اکسین روزهای خوبی را سپری می کند، اتفاقات خوبی افتاده و نگرانی دیگر وجود ندارد افزود : به هرحال امروز تحریم ها فرصتی را فراهم کرده تا  زنجیره بزرگ فولادی در حوزه نفت و گاز با قدرت بیشتری تداوم یابد.در سالهای گذشته از شرکت فولاد اکسین بازدید کردیم و زیان انباشته بالا ، تعهدات انجام نشده و پرونده های قضایی زیادی داشت که اکنون اوضاع خیلی بهتر شده است.
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به تشریح استراتژی های این وزارتخانه برای بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه پرداخت و گفت : سه استراتژی در شرکت های فولادی زیر مجموعه خود داریم ، تداوم وضع موجود، فروش بنگاههای کوچک، سهامداری و خرید بنگاههای بزرگتر و استراتژی سوم که همکاران در شستا پیشنهاد داده اند تشکیل یک مگا هلدینگ در حوزه فولاد است که این شرکت سهامدار تمام شرکتهای فولادی است.
در ادامه این نشست ، ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه داد و  گفت: بر مبنای پیش بینی شرکت سازنده فولاد اکسین یعنی دانیلی ایتالیا 53 درصد سبد محصولات فولاد اکسین باید API تولید می شد ، 10 درصد ورقهای ساختمانی و 37 درصد ورقهای آلیاژی که متاسفانه در سنوات گذشته به دلیل مشکلات اصلی که گریبانگیر اکسین بوده مثل وارداتی که در حوزه ورقهای مورد نیاز نفت و گاز صورت میگرفت و همچنین فقدان سرمایه در گردش جهت تامین مواد مورد نیاز ، این سبد معکوس شده و 60 درصد سبد محصولات شرکت ورقهای ساختمانی ، 10 درصد ورقهای API و 30 درصد ورقهای آلیاژی شده است. 
مدیرعامل شرکت همچنین به افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود : از ابتدای سال 88 تا پایان آذر ماه 98 بر مبنای محصول تولیدی ظرفیت 1میلیون و 50 هزار تن بر مبنای اسلب 23 تنی داریم ولی حداکثر تولیدی که داشتیم در سال 94 ، 724 هزار تن بوده است و امسال تا پایان آذر ماه به 548 هزار تن رسیده ایم و ان شاالله تا پایان سال رکورد تولید زده خواهد شد. ولی فرقی که امسال با سالهای گذشته دارد این است که در سالهای 93 و 94 نزدیک به 95 درصد محصولات تولیدی ما در حوزه کامرشیال گرید بوده و امسال بالغ بر 50 درصد ظرفیت خط تولیدمان را در حوزه  API قرار داده ایم که در واقع با توجه به شرایط تحریم باعث شده است فعالیت ما در این حوزه بیشتر شود. 
وی افزود : ما در سال 98 کار جدیدی که انجام داده ایم این بوده که یک نقشه استراتژیک کلی طراحی کردیم که بر مبنای این نقشه ، اهداف استراتژِیک را تعیین و به واحدها ابلاغ کردیم.
ابراهیمی همچنین از حضور فولاد اکسین خوزستان در یکی از بزرگترین پروژه های نفت و گاز کشور یعنی گوره به جاسک خبر داد و افزود : در بحث انتقال نفت محیط ترش حاوی گاز h2s که باعث خوردگی لوله ها می شود به همت توان داخلی و تبدیل تحریم به فرصت ما به همراه فولاد مبارکه و فولاد سازی اکنون در پروژه بزرگ گوره به جاسک تامین ورق می کنیم. 
وی افزود: مدت اجرای پروژه گوره به جاسک 54 ماه بوده و این پروژه با حضور زنگنه وزیر نفت کلید خورد. در تولید محصولات این پروژه ما بحث آزمایشگاه خوردگی را داریم که این آزمایشگاه بزرگترین آزمایشگاه خوردگی در کشور است و تائیدیه نهایی را از شرکت نفت بابت این آزمایشگاه گرفته ایم.
مدیرعامل فولاد اکسین از افزایش صادرات در سال 98 خبر داد و اظهار کرد: اتفاق خوبی که در سال 98 افتاد در بحث صادرات بود ، ما در سال 98 با مشارکت فولاد اکسین خوزستان در تامین مواد اولیه و صادرات توانستیم تا پایان آذر ماه 98 ، بیش از 35 هزار تن محصولاتمان را صادر کنیم و رکورد جدیدی را ثبت کنیم
" حجت اله میرزایی " به همراه مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از شرکت فولاد اکسین خوزستان و خط تولید این شرکت بازدید کرد.
۷ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید