اخبار

​شریعتمداری در نشست شورای عالی کار: ایجاد سرپناه برای کارگران فاقد مسکن نیازمند اقدام عملی و جدی تمام نهادهای مرتبط است + مصوبات دویست و هشتاد و ششمین نشست شورای عالی کار

​شریعتمداری در نشست شورای عالی کار: ایجاد سرپناه برای کارگران فاقد مسکن نیازمند اقدام عملی و جدی تمام نهادهای مرتبط است + مصوبات دویست و هشتاد و ششمین نشست شورای عالی کار
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : ایجاد سرپناه برای کارگران فاقد مسکن ، موضوعی اساسی است که تمام نهادهای مرتبط درسطح کشور باید برای تحقق آن اقدام های عملی و جدی انجام دهند .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ،  دویست و هشتاد و ششمین نشست شورای عالی کار با حضور " محمد شریعتمداری" ،اعضاء اصلی و نمایندگان تشکل های کارگری ، کارفرمایی برگزار و اصلاح آئین نامه ماده 149 قانون کار  بررسی شد.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارگران، بازنشستگان و مستمری ‌بگیران تامین اجتماعی، ساخت واحدهای مسکونی مناسب و مقرون به صرفه در شهرهای هدف را مورد تاکید قرار داد و گفت : موضوع تامین مسکن مناسب برای کارگران فاقد مسکن باید با اقدامات متمرکز پیگیری شود . 
ساخت مسکن کارگری با اصلاح آئین نامه ماده 149 قانون کار
در این نشست آئین نامه ماده ١٤٩ قانون کار( که براساس آن تکالیفی برای تأمین مسکن بر عهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره‌های یک و دو این ماده پیش‌بینی شده است ) اصلاح شد . 
پیش نویس آئین نامه ماده ١٤٩  قانون کار که در 10 ماده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و با نظرخواهی از شرکای اجتماعی تهیه و تنظیم شده است در این نشست ، قرائت و پس از بررسی  تعدادی اصلاحات عبارتی به تایید اعضاء شورای عالی کار رسید تا برای تصویب نهایی به هیات دولت تقدیم شود .
همچنین درادامه این نشست، موضوع اصلاح ماده 6 آئین نامه انجمن های صنفی مطرح و مقرر شد  ظرف مدت یک هفته این پیشنهاد در کمیته تخصصی با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی و اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی بررسی و متن اصلاحی برای تایید به شورای عالی کار منعکس شود.
گفتنی است " حاتم شاکرمی " معاون روابط کار ،" ابراهیم صادقی فر" معاون فرهنگی ، اجتماعی ، " محمد کبیری " معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، معاون شهرداری تهران ، مدیران وزارت خانه های صنعت ، معدن و تجارت ،وزارت اقتصاد ، راه شهرسازی و بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران و روسای اتحادیه های اسکان و امکان نیز در این نشست حضور داشتند.
۷ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید