اخبار

معاون روابط کار در همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی مطرح کرد : ایجاد سازمان ملی یکپارچه خدمات ایمنی و آتش نشانی

معاون روابط کار در همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی مطرح کرد : ایجاد سازمان ملی یکپارچه خدمات ایمنی و آتش نشانی
حاتم شاکرمی در همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی گفت : تاًمین و تولیدات تجهیزات ایمنی و آتش نشانی و نیز تمامی وسایل حفاظت فردی آتش نشانان باید استاندارد باشد و تولید کنندگان این نوع تجهیزات تمام موارد استاندارد را به طور دقیق و جدی رعایت کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاتم شاکرمی معاون روابط کار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر آتش نشانی و اشاره به دلاوری و از خود گذشتگی این عزیزان و قدردانی از برگزارکنندگان همایش رونق تولید در حوزه تولید تجهیزات ایمنی گفت : در شرایط تحریم در سالی که به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده هم دولت و هم تمام ارکان نظام  در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری همه توان و ظرفیت های خود را به کار گرفته اند ما هم به عنوان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کنار این عزیزان در تولید و تجهیزات اعلام و اطفا حریق گام های مثبت برداشته ایم و در حمایت از تولیدکنندگان با همه ظرفیت حمایت می کنیم.
 معاون روابط کار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی ضمن اشاره به صیانت سلامت نیروی گفت: تجهیزات ایمنی و همچنین تجهیزات فردی آتش نشان به لحاظ حساسیت استاندارد بودن آن بسیارمهم است چرا که درصورت عدم رعایت استاندارد در تولید این تجهیزات، اولین آثار مخرب آن وارد کردن آسیب به شهروندان و نیز نیروهای عملیاتی آتش نشانی است.
شاکرمی با اشاره با ماده 87 قانون کار گفت : انتظار می رود الزام تاییدیه ماده 87 قانون کار توسط دستگاه های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره برداری ایجاد و توسعه کارگاه در راستای ایمنی محیط کار از سوی مسئولین مورد توجه قرار گیرد.
شاکرمی گفت: شهرداری پایتخت به عنوان صادرکننده پروانه های ساخت و ساز به عنوان یکی از گلوگاه های اصلی کنترل، باید به تعهدات اجرای ایمنی در ساخت و سازها توجه و نظارت جدی داشته باشد و با الزام کلیه کارفرمایان و کارگران قبل از شروع عملیات احداث و بهره برداری به گذراندن دوره های آموزشی توسط مراجع صدور پروانه فعالیت می توان مانع از بروز این حوادث شد.
وی درخصوص ایمنی بازار تهران و بعضی از مراکز تجاری این کلان شهراظهار داشت: امروز بازار بزرگ تهران یک کانون پرریسک و مخاطره آمیز فعالیت اقتصادی، تجاری در کشور است که به دلیل فرسودگی، ازدحام جمعیت  در روز و نیز انباشت غیراصولی کالا در مسیر تردد تبدیل به یک کانون پر خطر در پایتخت شده است. بنابراین  اگر اتفاقی رخ دهد نباید انتظار داشته باشیم که آتش نشان ها درآتش سوزی ها در این اماکن معجزه کنند لذا در  بحث  ایمن سازی آن یک فکر اساسی کرد.البته همه باید به شهرداری در این زمینه کمک کنیم.
وی با اشاره به شناسایی  واحد های  پرخطر تجاری در پایتخت افزود: فرسودگی شبکه های برق رسانی فرسوده در بازار تهران می تواند بزرگترین عامل آتش سوزی در بازار باشد که باید به این امور توجه و ساماندهی آنها در اولویت قرار گیرد.
وی در پایان ضمن پیشنهاد ایجاد یک سازمان ملی یکپارچه خدمات ایمنی و آتش نشانی افزود : ما آمادگی این را داریم با نشست های مشترک با شهرداری تهران در راستای ایمن سازی محیط کارگاهی،  هم افزایی داشته باشیم .
در پایان مراسم حاتم شاکرمی از نمایشگاه ای که در حاشیه این همایش برگزار شده بود ، دیدار کرد
۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید