اخبار

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: آموزش های نظری، تجربی و تعمیق تجربه سه گام اساسی در آموزش کارآفرینی است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: آموزش های نظری، تجربی و تعمیق تجربه سه گام اساسی در آموزش کارآفرینی است
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آموزش های نظری، آموزش های تجربی و تعمیق تجربه سه گام اساسی در آموزش کارآفرینی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  عیسی منصوری در سومین همایش ملی کارآفرینی که پیش از ظهر امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه قاعده آموزش کارآفرینی باید تغییر کند گفت: کارآفرینی با آموزش صحیح و درست، جریان جمعی ایجاد می کند.
وی تصریح کرد: وظیفه ما در بخش دولتی این است که اکو سیستم و یک چارچوب کارآفرینی در رشته های مختلف ایجاد و فعال کنیم.
منصوری اظهار کرد: به نظر می‌رسد آنچه در کشور در حوزه توسعه کارآفرینی اتفاق می‌افتد متفاوت از واقعیت است و ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش داریم با  کانون‌های کارآفرینی و باشگاه کارآفرینان این موضوع را به سمت و سوی درستی سوق بدهیم .
وی با تأکید بر اینکه نظام آموزش عالی کشور با کارآفرینی فاصله زیادی دارد، ادامه داد: در آموزش و تربیت کارآفرین باید در سه حوزه آموزش‌های نظری، فرصت تجربه و همچنین سوق دادن به دانش تجربی توجه شود.
منصوری با طرح این سوال که ما برای توسعه کارآفرینی چقدر فرصت را برای «تجربه کردن» فراهم کرده ایم؟ خاطرنشان کرد: برای اینکه در حوزه توسعه کارآفرینی اتفاق مطلوب‌تری رخ دهد، انتظار داریم در کنار آموزش‌های  نظری، فرصت تجربه کردن و تعمیق دانش تجربی را نیز فراهم کنیم که متأسفانه این دو موضوع در نظام آموزش عالی مغفول واقع شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار تأکید کرد: ما به عنوان دولت و سیاستگذار باید برای رشد و نمو استارت آپ ها ،زیرساخت مناسب را فراهم کنیم تا شرایط کار مهیا باشد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه کوشش ما این است در حوزه‌های مختلف به عنوان سیاستگذار، اکوسیستم کارآفرینی را نهادینه کنیم، گفت: از نظر ما نظام حکمرانی و اجرایی کشور وارد موج کارآفرینی نشده است و ما برای اینکه این محدودیت‌ها را جبران کنیم بر ایجاد اکوسیستم اختصاصی کارآفرینی تمرکز کرده ایم و در این راستا بنیادهای عمومی_خصوصی تاسیس شده است.
وی افزود: در راستای ایجاد بنیادهای عمومی و خصوصی در قالب اکوسیستم کارآفرینی ، جدیدترین بنیادی که تأسیس شده، بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین است.
منصوری گفت: بنابراین سازوکاری که در حال حاضر به عنوان سیاستگذار در دستور کار قرار دادیم، عمدتاً بر سه حوزه ایجاد اکوسیستم کارآفرینی تخصصی، اجرای طرح کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیز شناسایی استعدادها از دوران پیش از مدرسه متمرکز است.

۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید