اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی رابطین فرهنگی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی اردکان

برگزاری نشست هم اندیشی رابطین فرهنگی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی اردکان
اولین نشست هم اندیشی با حضور رابطین فرهنگی واحدها و کارگاه های شهرستان اردکان با موضوع اهمیت و ترویج نماز میان جامعه کار و تلاش به همت شورای اقامه نماز اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میزبانی شرکت کارخانجات شیشه اردکان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردکان: در این نشست که امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند، محمد فتاحی گزارشی از برنامه های انجام شده فرهنگی اجتماعی جامعه کارگری اردکان را بیان کرد و گفت: نقش کارگران در پیشبرد اهداف فرهنگی بویژه توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در کارگاه ها بسیار موثر بوده است؛ حمایت ، توسعه فرهنگ کار جمعی و توجه به مسایل فرهنگی و رفاهی کارگران از اهداف و ماموریتهای اصلی این اداره می باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردکان انجام برنامه های فرهنگی و ورزشی برای کارگران را نوعی سرمایه گذاری در راستای بهره وری بهتر کارگران دانست و افزود: مسئولان واحدهای صنعتی باید به این باور برسند که انجام برنامه های فرهنگی، ورزشی و رفاهی برای کارگران نه تنها هزینه تلقی نمی شود بلکه یک نوع سرمایه گذاری در راستای بهره وری بهتر کارگران و نیز افزایش رشد اقتصادی واحدها محسوب می شود.

وی گفت: نقش رابطین فرهنگی واحدها در بسترسازی و فراهم نمودن برنامه های اموراجتماعی و فرهنگی کارگران  قابل اهمیت است و همانند پل ارتباطی بین کارگران، واحدها و مسوولان امور اجتماعی ادارات  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هستند.

در ادامه حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر  به بیان اهمیت نماز و تأثیر آن در امور فردی و اجتماعی انسان پرداخت و گفت: بافضل ترین اعمال ایمان به خداست، اگر فرهنگ نماز در جامعه ترویج شود و به نماز اهمیت داده شود گناهان و منکرات در جامعه کم شده و در سالم‌سازی فضای جامعه تأثیر دارد.

امام جمعه شهرستان اردکان با اشاره به این نکته که اگر در جامعه‌ای نماز اقامه شود از بسیاری از آسیب‌ها بیمه خواهد شد، افزود: مقام معظم رهبری در پیام خود به بیست و هشتمین اجلاسیه نماز به این موضوع اشاره کردند که امنیت و سلامت روانی جامعه در سایه ترویج نماز محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم که فرهنگ نماز در بین جامعه کارگری گسترش یابد و به این فریضه الهی کیفیت ببخشیم، گفت: کیفیت‌بخشی به نماز چند مرحله دارد؛ اولین مرحله آن اقامه نماز در اول وقت است؛ اگر در کنار دغدغه های اقتصادی دغدغه فرهنگی و مذهبی نیز ترویج شود، درآمد و امنیت شغلی نیز تضمین می شود .

گفتنی است حاضرین در این نشست پس از اقامه نماز ظهر و عصر به جماعت، ازفعالیت های شرکت کارخانجات شیشه اردکان بازدید بعمل آوردند.


اردکان 5اردکان 1اردکان 2اردکان 3

۱ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید