اخبار

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: توزیع اقلام، هدیه شب یلدا برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: توزیع اقلام، هدیه شب یلدا برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از روستاهای زلزله زده استان آذربایجان شرقی گفت: در بین همه زلزله زدگان استان با همکاری شرکت بازرگانی دولتی ایران روغن، برنج و شکر توزیع خواهد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی محمد جعفر کبیری برای بازدید از مراحل بازسازی مناطق زلزله زده به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

وی سفر خود به شهرستان میانه را در راستای دستور وزیر تعاون برای بررسی وضعیت مناطق و نیازهای جدید و نظارت بر توزیع اقلام جدید ارسالی به این مناطق از جمله 2 کامیونت اقلام لبنی از سوی مجموعه پگاه و 4 کامیونت لوازم بهداشتی، غذایی و پوشاک عنوان کرد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید با حضور در محل اسکان های موقت، با مردم مستقیما به گفت وگو پرداخته و از آخرین نیازها و خواسته ‌های ایشان مطلع شد و ضمن ابراز همدردی گفت: در آستانه شب یلدا در بین همه زلزله زدگان استان با همکاری شرکت بازرگانی دولتی ایران روغن، برنج و شکر توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین وام های ضروری قرض الحسنه بدون نیاز به ضامن و وام اشتغال با نرخ پایین نیز به زلزله زدگان پرداخت می شود.
وی با بیان آمادگی مجموعه دستگاه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات آسیب دیدگان گفت: در روزهای آغازین زلزله به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نماینده ایشان در مناطق حضور یافته و نیازهای اولیه هموطنانمان در این مناطق را احصا کردیم که در حدود ۲۵۰۰ بخاری برقی، لوازم بهداشتی و دیگر لوازم مورد نیاز برای روزهای اول و همچنین ملزومات تهیه غذای گرم و سرد توزیع شد.
 کبیری افزود : هم اکنون نیز برای خانواده های کم توانی که همه زندگی خود را از دست داده اند بسته های حمایتی ویژه ای (شامل لوازم خانگی و...) در نظر داریم که به زودی در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.
در ادامه چهاردهمین سفر استانی معاون امور تعاون، با عقد تفاهمنامه ای با استاندار آذربایجان شرقی شهرستان شبستر بعنوان ششمین تعاون شهر ایران انتخاب شد.
کبیری در حاشیه امضای این تفاهمنامه با اشاره به ویژگی های تعاون شهرها خاطر نشان کرد: کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرستان با بهره‌ گیری از ظرفیت‌ های موجود در بخش تعاونی، ایجاد فضای مناسب برای توسعه کسب و کارها و کارآفرینی و استفاده از ظرفیت طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی از اهداف این تفاهم نامه است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با تعاونی های موفق و مشکلدار استان که با حضور مدیرعامل صندوق ضمانت از سرمایه گذاری تعاون و عضو هیات رییسه بانک توسعه تعاون برگزار شده بود  ضمن بررسی و ارایه راه حل در جهت رفع مشکلات تعاونی ها به بیان اقدامات و دستاوردهای جدید بخش تعاون پرداخت و افزود: با توجه به افزایش هزینه ها در کشور از بانک توسعه تعاون خواسته ایم در موضوع دیر کرد اقساط و تضامین ساده تر برخورد کنند.
گفتنی است در این سفر تفاهمنامه ای با پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به منظور راه اندازی مرکز نوآوری استان آذربایجان شرقی به امضا رسید.

 
۱ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید