اخبار

در آستانه سفر وزیر کار ارمنستان به ایران ؛ سفیر ارمنستان در ایران با شریعتمداری دیدار کرد

در آستانه سفر وزیر کار ارمنستان به ایران ؛ سفیر ارمنستان در ایران با شریعتمداری دیدار کرد
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی عصر امروز با سفیر ارمنستان در تهران دیدار و گفت و گو کرد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با مروری بر مسایل و روابط دو کشور ایران و ارمنستان گفت : رابطه دیرینه دو کشور زمینه بسیار خوبی را برای تبادل همکاریها بوجود آورده و این روابط ادامه دار خواهد بود .  
وی افزود : وجود رنگین کمان اقوام ، مذاهب،  ادیان و اندیشه ها و افکار ها  در مجموعه کشور باعث شده  که ارامنه  عزیز در آن بسیار بدرخشند  . 
شریعتمداری افزود : یقینا حضور شما به عنوان سفیر این امکان را می دهد که ثبات در روابط میان دو کشور بوجود آورید . 
وی افزود : در سال 2011 میلادی یک یادداشت تفاهم در زمینه کار و امور اجتماعی به امضای دو کشور رسیده است که بر اساس آن قرار بوده ما یک کمیته مشترک همکاری داشته باشیم  و همچنین نقشه راه همکاریهای دو کشور را در حوزه فعالیتهای مربوط به کار و امور اجتماعی  در قالب یک سند همکاری به امضا برسانیم . 
شریعتمداری افزود : پیش نویس این سند قبلا به همکاران شما در ارمنستان ارایه شده که امیدواریم در خلال سفر وزیر کار ارمنستان به ایران این سند به امضا دو طرف برسد . 
وی افزود : تبادل تجارب درزمینه روابط کار ، تامین اجتماعی ، مسایل مربوط به رفاه و بهزیستی ، همکاری در زمینه آموزشهای فنی و حرفه ای  در این سند مورد توجه و پیش بینی قرار گرفته است . علاوه بر این ما عرصه فعالیتهای گسترده تری نیز در زمینه های اقتصادی داریم . 

دیدار سفیر ارمنستان با شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : در عرصه فعالیتهای اقتصادی نیز اتحادیه اقتصادی اور آسیا می تواند به توسعه همکاریهای اقتصادی ایران و ارمنستان کمک شایان توجهی کند . همچنین حجم روابط اقتصادی دو کشور هم  باید به رقم قابل توجهی افزایش پیدا کند . 
وی افزود :  شرکتهای دارویی ما آمادگی دارند عملیات تولید دارو در ارمنستان را در قالب EPC  دنبال نمایند . 
شریعتمداری افزود : همچنین عرصه های گوناگون دیگری برای فعالیت وجود  دارد که می توان به همکاری با شستا ، صندوق بازنشستگی کشوری صندوق فولاد و صندوق بیمه روستاییان و عشایر اشاره کرد . 
وی افزود: انتقال تجارب در زمینه تعاونی ها نیز از دیگر بخش هایی است که می تواند به عنوان بخشی که  تحول آفرین باشد مد نظر قرار گیرد. 
وی افزود : توصیه ام این است که در زمینه همکاریهای مشترک به ویژه در حوزه کار ، تعاون، بیمه های اجتماعی ، بهزیستی ، تعاون، فنی و حرفه ای بر روی یک موضوع معین تمرکز داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم کار را به نتیجه برسانیم . 
وی به همکاری در زمینه معادن نیز اشاره کرد و گفت : آمادگی داریم با سفر وزیر کار ارمنستان به ایران و امضای برنامه اقدام مشترک بین دو کشور افق های جدید  را در همکاری دو کشور    بیافرینیم . 
آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران گفت : دو ملت ایران و ارمنستان دارای  سرزمین کهن هستند . هم تاریخ مشترک داریم و هم تبادل مشترک فرهنگی دوستانه ای داریم و مهمتر اینکه هر دوملت بسیار با هم صادق هستند . 
وی تصریح کرد: پایه روابط  ایران و ارمنستان بر مبنای روابط دیرینه بنا نهاده شده است . زمانی بوده که ما مشکلاتی داشتیم و این ایران بوده که به ما  کمک کرده و امروز نیز ما آمادگی داریم که در کنار شما باشیم . 
وی افزود : همانطور که اطلاع دارید ظرف چند روز آینده همتای ارمنی جناب عالی به ایران سفر خواهند کرد و از این فرصت پیش آمده  خوشوقتیم که می توانیم از این عرصه هم در روابط دو کشور برای گسترش سایر عرصه ها استفاده کنیم . 
وی افزود : روابط ما  با ایران به عنوان بخش جدایی ناپذیر از سیاست خارجی ما است و در جهت گسترش آن در همه ابعاد تلاش می کنیم . 
وی افزود : با فعالیتهای حوزه هایی که مرتبط با وزارتخانه شما هستند آشنایی دارم . همچنین بازدید هایی را قبلا از برخی از موسسات وابسته داشتم . 
تومانیان افزود : در زمینه تعاون نیز گفت و گوهایی را با بخشهای ذی ربط انجام داده ایم  و می توانیم برنامه ها و اقدامات متقابلی داشته باشیم و منافعمان را تامین کنیم . 
وی گفت : همچنین می توانیم به افزایش مبادلات اقتصادی برسیم . بخش هایی هم در ارمنستان مثل آی تی ، آی تی سی و فناوری اطلاعات  وجود دارد که ما پیشرفت خوبی در این زمینه  و  می توانیم در این حوزه هم همکاری متقابل داشته باشیم .
وی همچنین آمادگی خود را برای نشست و گفتگو با فعالان اقتصادی کشور مان اعلام کرد.
۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید