اخبار

در راستای اجرای طرح ملی کاج انجام شد:

دوره آموزشی ویژه بهبانها و رابطین فرهنگی شهرستان مهریز

دوره آموزشی ویژه بهبانها و رابطین فرهنگی شهرستان مهریز
کارگاه آموزشی"پیشگیری و مقابله با ایدز" ویژه رابطین فرهنگی و بهبانها در واحدهای تولیدی به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره بهزیستی شهرستان مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز: حسینی با اشاره به اهمیت بررسی ویروس ایدز به دلیل ماهیت و نوع بیماری گفت: اگر تشخیص درستی از افراد مبتلا به این بیماری صورت نگیرد و تحت کنترل و درمان قرار نگیرند به علت عدم آگاهی، به افراد دیگر جامعه انتقال می یابد.

مدرس این دوره آموزشی به آسیب های شدید جسمی و روانی در فرد مبتلا به ایدز اشاره و افزود: در رابطه با ویروسHIV  با توجه به اینکه در ابتدای ابتلا این بیماری علایم مشخصی ندارد و هر شخصی ممکن است مبتلا به آن شود، نیازی به جداسازی افراد مبتلا نیست و فقط باید این افراد از بیماری خود مطلع شده، آموزش داده شوند و تحت کنترل و درمان نگهدارنده با دارو قرار بگیرند.

وی ضمن تشریح بیماری ایدز و راهکارهای پیشگیری از آن، مباحثی نظیر تعریف ایدز، تاریخچه، مباحث آماری مبتلایان به بیماری، باورهای اشتباه درباره بیماری، روشهای تشخیص و درمان ایدز وآثار جسمانی و روانی آن ارائه نمود.

حسینی افزود: بهترین راه رهایی از ویروس خطرناک ایدز، مراقبت، پیشگیری و آگاه سازی افراد به ویژه جوانان و افراد در معرض خطر نسبت به راههای انتقال این بیماری عفونی است.

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید