اخبار

به همت امور اجتماعی و شورای اقامه نماز اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

دوره آموزشی "نماز و فرهنگ کار و نقش نماز در زندگی" در مهریز برگزار شد

دوره آموزشی "نماز و فرهنگ کار و نقش نماز در زندگی" در مهریز برگزار شد
به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری ستاد اقامه نماز مهریز کارگاه آموزشی یکروزه "نماز و فرهنگ کار ونقش نماز در زندگی" ویژه رابطین فرهنگی واحدهای تولیدی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان مهریز: رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان به نقش"نماز و فرهنگ کار در زندگی" اشاره کرد و گفت: هدف از کمال این است که انسان به رستگاری برسد و بهترین راه و روش برای رسیدن به کمال، نماز است.

حجت الاسلام قانع که بعنوان مدرس در این دوره حضور داشت افزود: والدین بعنوان اعضای تاثیر گذار خانواده می توانند نقش مهمی در تشویق فرزندان به نماز داشته باشند؛ زیرا نماز موجب ایجاد وحدت و انسجام در بین اعضای یک خانواده می شود و زمینه ساز شکل گیری یک خانواده موفق است.

رییس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان مهریز در ادامه تاکید کرد: شرط نجات انسانها استغفــار و اقامه نماز است و امید بخش ترین آیه قرآن به از بین رفتن بدیهــا و گناهان به نماز اشاره دارد.

امیرعباس دهقانی زاده اظهار داشت: نماز اولین واجب دینی است و نخستین سوره قرآن کریم امر به نماز دارد.

دهقان دهنوی با اشاره به تواناییهای فردی در هر شخصی و نوع نگرش افراد در زندگی مطالبی را در خصوص اصول زندگی و مهارتهای زندگی مطرح کرد.

این کارشناس مسائل خانواده عدم توانایی ارتباط مناسب در خانواده ها را یک معضل در جامعه امروز دانست و افزود: تربیت فرزند، نحوه ارتباط والدین بافرزندان و بطور کلی ارتباط صمیمانه داشتن با خانواده را یکی از رموز موفقیت در خانواده های موفق دانست.

وی مراقبت و مواظبت از فرزندان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: معضلات اجتماعی امروز به راحتی وارد خانواده ها شده و به دلیل عدم آگاهی خانواده ها باعث شده تا آسیب جدی به خانواده ها وارد شود؛ بدون اینکه بسیاری از خانواده ها حتی متوجه موضوع شده باشند.

مهریز

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید