اخبار

سرپرست اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد خبرداد:

آیین نامه جدید ایمنی ویژه جایگاه های عرضه سوخت تصویب و منتشر شد

آیین نامه جدید ایمنی ویژه جایگاه های عرضه سوخت تصویب و منتشر شد
آیین نامه ایمنی جایگاه های عرضه سوخت که مرداد ماه امسال با 109 ماده در جلسه شورای عالی حفاظت فنی تدوین شده بود، از سوی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: سید محمد مروستی زاده با اعلام این خبر گفت: این آیین نامه به استناد مواد (٨۵) و (٨۶) قانون کار جمهوری اسلامی ایران، با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه و در تاریخ 98/9/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر و در کلیه جایگاه های عرضه سوخت لازم الاجرا شد.

سرپرست اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد مسئولیت ایمنی در تأسیساتی که انواع سوخت اعم از گاز طبیعی فشرده و یا سوخت مایع مانند گازوئیل، بنزین و گاز مایع را برای وسایل نقلیه موتوری عرضه و توزیع می نمایند را بر عهده کارفرمای آن واحد دانست و افزود: کارفرمایان مکلف به رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین، مقررات، آیین نامه ها و دستورالعمل های ایمنی و حفاظتی بوده و باید از مراجع ذیربط، مجوز های مرتبط را دریافت نماید.

وی خاطر نشان کرد؛ کارفرمایان، مالکان جایگاه ها و بهره برداران از آن می توانند برای اطلاع از مفاد این آیین نامه به پایگاه اینترنتی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد به نشانی https://yazd.mcls.gov.ir  مراجعه نمایند.

مروستی زاده رعایت اصول ایمنی در کارگاه ها و مراکزی که در معرض حوادث ناشی از کار هستند را بسیار ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: از کارفرمایان جایگاه های عرضه سوخت درخواست می شود اصول ایمنی را بر اساس مخاطرات ناشی از سوخت رعایت نموده و نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای تأیید صلاحیت مطابق با آیین نامه در کارگاه ها اقدام نمایند.

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید