اخبار

یوگینا دوتسنکو، بیمه‌شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر : مردم ایران، بیمه‌های اجتماعی خوبی دارند

یوگینا دوتسنکو، بیمه‌شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر : مردم ایران، بیمه‌های اجتماعی خوبی دارند
" یوگینا دوتسنکو " ، متولد مسکو و اصالتا اوکراینی است. او که ۳۹ ساله دارد، از ۱۴ سال پیش تاکنون همراه با همسر ایرانی خود، در شهر تاکستان از توابع استان قزوین زندگی و کار می‌کند. یوگینا که در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو شده، معتقد است مردم ایران بیمه‌های اجتماعی خوبی دارند، چراکه خدمات مناسبی از سازمان‌های بیمه‌گر اجتماعی کشورشان دریافت می‌کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ،" یوگینا " داستان حضور خود در ایران را اینگونه تعریف می‌کند : 14 سال قبل با همسر ایرانی‌ام در اوکراین آشنا شدم. او در رشته پزشکی تحصیل می‌کرد و من دانشجوی روانشناسی بودم. بعد از ازدواج، چند سال در مسکو اقامت داشتیم و بعد از آن مستقیما به ایران آمدیم.
او می‌افزاید: به دلیل اینکه همسرم اصالتا تاکستانی است و همچنین به خاطر علاقه او به ارائه خدمات پزشکی به همشهریان خودش، تصمیم گرفتیم در تاکستان زندگی کنیم.
این بیمه‌شده صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر، ادامه می‌دهد: تحصیلات من روانشناسی بود، اما از آنجاکه به زبان فارسی تسلط نداشتم، نمی‌توانستم در رشته خودم فعالیت کنم. علاوه بر این، طی سفرهای زیادی که به چابهار، قشم، بندرعباس، کرمان و شیراز داشتم، به صنایع دستی ایران علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم در این رشته فعالیت کنم.
یوگینا، ورود خود به حوزه صنایع دستی را از طریق آموزشی می‌داند که از مراکز فنی و حرفه‌ای دریافت کرده و می‌افزاید: در کلاس‌های چرم‌دوزی فنی و حرفه‌ای که در تاکستان برگزار می‌شد، شرکت کردم و پس از دریافت کارت مهارت، کسب‌و‌کار خانگی خودم را راه‌اندازی نمودم.
او می‌افزاید: فعالیت در زمینه صنایع دستی، هم به دلیل علاقه‌ای بود که به هنر ایرانی پیدا کرده بودم، و هم به دلیل اینکه می‌خواستم علاوه بر وظیفه مادری، سهم و نقشی در اقتصاد خانواده داشته باشم.
یوگینا، از گسترش بیمه‌های اجتماعی در ایران خوشحال است و می‌گوید: با وجود اینکه پدر من در یک شرکت بیمه عمر فعالیت می‌کرد، اما هیچ اطلاعی از بیمه و شرایط آن نداشتم و حتی در مدارس و دانشگاه‌های اوکراین هم کسی در خصوص بیمه با ما صحبت نمی‌کرد. متاسفانه جنگ اوکراین باعث شد مستمری پدرم قطع شود و او در سن 71 سالگی، هنوز مجبور است کار کند.
او می‌افزاید: وقتی فعالیت خود در حوزه صنایع دستی را آغاز کردم، از طریق سازمان میراث فرهنگی به کارگزار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان معرفی شدم و خوشبختانه بلافاصله تحت پوشش صندوق قرار گرفتم. به نظرم این صندوق مزایا و خدمات خوبی برای بیمه‌شدگان خود در نظر گرفته و مردم ایران، خصوصا کشاورزان، روستاییان و شاغلان صنایع دستی بسیار خوش‌شانس هستند که در کشورشان، چنین خدمات بیمه‌ای به آنها ارائه می‌شود.
یوگینا  از مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان قدردانی می‌کند و می‌گوید: من در ایران هم از آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای و هم از بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره‌مند شدم و از آنجاکه می‌دانم هر دوی این سازمان‌ها زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران هستند، از مسئولان این وزارتخانه که به من در رسیدن به هدفی که در ذهن داشتم کمک کردند، سپاسگزارم.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید