اخبار

سخنران نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد:اگر نتوانیم شادی را خلق کنیم ، آسیب های اجتماعی، جای آنها را خواهند گرفت/ آزار سالمندان سومین مورد رسیدگی اورژانس اجتماعی است

سخنران نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد:اگر نتوانیم شادی را خلق کنیم ، آسیب های اجتماعی، جای آنها را خواهند گرفت/ آزار سالمندان سومین مورد رسیدگی اورژانس اجتماعی است
سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» با موضوع «ترویج اهمیت روابط انسانی» گفت: تمام لوازم زندگی باید درخدمت آسایش انسان قرار گیرد به طوری که رفاه باید منجر به «به زیستن و آرامش» شود. اما شواهد امر نشان می دهد که حتی آموزش هم به عنوان یک شاخص توسعه انسانی نتوانسته است «آرامش و به زیستن» را برای انسانها به ارمغان بیاورد.
وی در این نشست علمی که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به نتایج نظرسنجی «ایسپا» بر این نکته تاکید کرد که افراد باید به فکر حال خودشان باشند و هرکس می بایست در جهت بهتر شدن حال خود تلاش کند. از بخشنامه و قانون، انتظار شادی و نشاط نداشته باشید. 

سی و دومین  نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی»

دکتر موسوی چلک افزود: منظور از رابطه انسانی، رابطه ای است که لذت بخش باشد و روحیه و انرژی انسان را تقویت کند تا بتواند این انرژی را به دیگران منتقل نماید. 

وی پس از اشاره به آمار  مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی در کشور، از آزار سالمندان به عنوان یکی از شاخص های شناخت وضعیت حال جامعه نام برد و اظهار داشت:  امروزه آزار سالمندان، سومین مورد رسیدگی اورژانس اجتماعی در کشور به شمار می آید و  خانواده های ثروتمند در این مسیر از دیگر خانواده ها  پیشی گرفته اند زیرا تعداد سالمندانی که توسط اینگونه خانواده ها به سرای سالمندان سپرده می شوند چند برابر دیگران است بنابراین، رفاه واقعی صرفاً با دارایی و پول تامین نمی شود بلکه روابط انسانی مناسب با همدیگر، ضامن ارتقاء خوشبختی و رفاه انسانها است.
سی و دومین  نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی»
سخنران این نشست علمی  با اشاره به اینکه اگر نتوانیم شادی را خلق کنیم ، آسیب های اجتماعی، جای آنها را خواهند گرفت، این مسئله را یادآورشد: نگاه تک بُعدی به موضوع توسعه، جامعه را دچار مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی کرده و سرمایه های انسانی و اجتماعی را در مسیر فرسایش قرار داده است اما در بدترین شرایط اقتصادی هم می توان از مهارت «خودمراقبتی» استفاده کرد تا زندگی سالم و انسانیت، گرفتار مسائل روزمره نشود.
 
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید